Poniedziałek przyniósł nam kolejne rezultaty w Pucharze Niemiec. Hoffenheim oraz Borussia Moenchengladbach to ekipy z najwyższej półki, które pokonały swoich rywali. Nie obyło się jednak bez problemów.

TSG Hoffenheim na wyjeździe mierzyło się z występującą w 3. Bundeslidze Viktorią Koln. Był to mecz bardzo niespokojny – sędzia pokazał aż trzy żółte kartki za dyskusję, oraz jedną za grę na czas. Wynik spotkania otworzył w 27. minucie Andrej Kramarić, jednak zespoły na przerwę schodziły z remisem 1-1 po trafieniu Simnona Hadle’a. Drużyna „Wieśniaków” nie zdołała zdobyć gola w drugiej połowie, mimo że rywal wycofał się i oddał zawodnikom Sebastiana Hoenessa inicjatywę. Doszło więc do dogrywki, w której dopiero podły kolejne gole. Na prowadzenie Hoffenheim wyszło po trafieniu Munasa Dabbura, ale gospodarze ponownie doprowadzili do remisu dzięki bramceChristphera Gregera. „Wieśnikom” udało się ostatecznie awansować dalej po golu Andreja Kramaricia ze 107. minuty, jednak wyzwanie okazało się trudniejsze, niż fani Hoffenheim oczekiwali.

Kibice Borussi Moenchengladbach musieli martwić się o losy awansu swojej ekipy dużo mniej. „Źrebaki” nie zdominowały może Kaiserslautern, ale spokojnie przeszły dalej po golu Larsa Stindla z początku spotkania. Udział w 1/16 finału DFB Pokal w poniedziałek zapewniły sobie jeszcze dwa kluby. Karlsruher SC z łatwością wyeliminowało Sportfreunde Lotte po wygranej 4-1, a FC Inglostadt pokonało 2-1 Erzgebirge Aue.

Do rozstrzygnięcia pozostał tylko jeden mecz 1/32 finału Pucharu Niemiec. 25. sierpnia Bayern Monachium zagra na wyjeździe z Bremer SV. Losowanie kolejnego etapu rywalizacji będzie się 29. sierpnia o 18:30. Mecze 1/16 zaplanowane są natomiast na weekend 26-27 października.