Damian Czykier zajął szóste miejsce w finale biegu na 60 m ppł halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. Polak uderzył w czwarty płotek i stracił równowagę. Uzyskał czas 7,63. Wygrał Francuz Wilhelm Belocian – 7,42.

BIEG NA 60 METRÓW PRZEZ PŁOTKI

Czykier od samego początku prezentował się bardzo dobrze. Do Torunia przyjechał z czwartym wynikiem (7,57), ale różnice były niewielkie. Syn znanego niegdyś piłkarza Dariusza wyszedł bardzo dobrze z bloków i biegł na pozycji medalowej, ale zahaczył o czwarty płotek i stracił równowagę.

Srebro wywalczył Brytyjczyk Andy Pozzi – 7,43, a brąz Włoch Paolo Dal Molin – 7,56.

Debiutująca w tak dużej imprezie Pia Skrzyszowska zajęła piąte miejsce w biegu na 60 m ppł lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Toruniu. 19-latka uzyskała czas 7,95. Wygrała broniąca tytułu Holenderka Nadine Visser – 7,77.

Skrzyszowska w półfinale uzyskała wynik 7,88. Od 41 lat nikt w Polsce nie biegał na tym dystansie tak szybko. W historii krajowej lekkoatletyki tylko dwie wybitne zawodniczki miały lepsze rezultaty od niej. Były nimi Zofia Bielczyk – 7,77 i Grażyna Rabsztyn – 7,84

SIEDMIOBÓJ

Paweł Wiesiołek z dorobkiem 6133 punktów ustanowił rekord życiowy i zajął trzecie miejsce w siedmioboju. Wczoraj w biegu na 60 metrów pobiegł 6.95. W skoku w dal uzyskał 7.31. W pchnięciu kulą pchnął na odległość 15.27. W skoku wzwyż skoczył 2.01. Dzisiaj w biegu na 60 metrów przez płotki uzyskał 8.27. W skoku o tyczce skoczył 5.20 – rekord życiowy. W biegu na 1000 metrów pobiegł 2.43,13. Zwyciężył cały siedmiobój Francuz Kevin Mayer (6392 pkt). Drugi był Jorge Ureña (6158 pkt).

BIEG NA 800 METRÓW

Joanna Jóźwik została srebrną, a Angelika Cichocka brązową medalistką w biegu na 800 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. Najszybsza była 19-letnia Brytyjka Keely Hodgkinson – 2.03,88.

Specjalizujący się w biegu na 400 m ppł Patryk Dobek (1.46,81) został w Toruniu sensacyjnie halowym mistrzem Europy na 800 m. Srebro wywalczył Mateusz Borkowski (1.46.90), a „profesor” tej konkurencji Adam Kszczot (1.47,23) był czwarty.

TYCZKA

Piotr Lisek skoczył o tyczce 5,80 m i zdobył brązowy medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. To jego czwarty krążek tej imprezy w karierze. Wygrał rekordzista świata Szwed Armand Duplantis – 6,05, a srebro wywalczył Francuz Valentin Lavillenie – 5,80.

SZTAFETA 4X400 M

Polska sztafeta 4×400 m w składzie: Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska wywalczyły czasem 3.29,94 brązowy medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. Wygrały Holenderki przed Brytyjkami.

Polacy w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu zdobyli 10 medali: jeden złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe. W klasyfikacji medalowej zajęli dziewiąte miejsce.