Ostatni ćwierćfinał Ligi Mistrzyń UEFA wydaje się najbardziej wyrównanym. W dwumeczu Arsenalu z VfL Wolfsburg ciężko wskazać faworyta, ale polscy kibice nie mają wątpliwości, kogo będą dopingować.

Rywalizacja pomiędzy tymi dwiema drużynami rozpocznie się na Emirates Stadium. Arsenal przystępuje do fazy play-off rozgrywek jako król polowania zimowego okienka transferowego – ten tytuł należy się The Gunners za ściągnięcie ze szwedzkiego BK Häcken Stiny Blackstenius. Zawodniczka, która jest podporą ataku wicemistrzyń olimpijskich, została królową strzelczyń Damallsvenskan, jednak nie pomogło to drużynie obronić tytułu mistrzowskiego. W rozpoczynającym się w weekend kolejnym sezonie szwedzkiej ligi 26-letniej Blackstenius już nie zobaczymy.

Wzmocniony atak Arsenalu to jednak tylko jedno nazwisko. W ekipie z Wolfsburga powracają do gry te piłkarki, które w tym sezonie Ligi Mistrzyń z powodu kontuzji nie miały zbyt wielu okazji do gry – przede wszystkim Alexandra Popp. Wciąż czekamy na powrót do kadry meczowej Wilczyc naszych czołowych reprezentantek – Katarzyna Kiedrzynek ma już za sobą dwa mecze w biało-czerwonych barwach podczas Pinatar Cup, zabrakło jednak dla niej ostatnio miejsca nawet na ławce, gdy pozytywny wynik testu na koronawirusa wykluczył ze spotkania we Frauen Bundeslidze Almuth Schult. Mimo to Kiedrzynek, podobnie jak Ewa Pajor, zostały powołane przez Ninę Patalon na kwietniowe mecze eliminacji mistrzostw świata – możemy się zatem spodziewać, że już wkrótce obie Polki powrócą na boisko także w barwach klubu z Wolfsburga.

Kadra Tommy’ego Stroota nieco osłabła podczas zimowego okienka transferowego po odejściu Sofii Svavy do Realu Madryt. VfL wciąż jest jednak liderem Frauen Bundesligi, a coraz odważniej w świecie seniorskiego futbolu poczynają sobie Lena Oberdorf i Lena Lattwein. Ponadto czołowe role w klubie odgrywają Svenja Huth, Rebecka Blomqvist czy liderka klasyfikacji strzelczyń Ligi Mistrzyń Tabea Waßmuth. W ekipie Arsenalu z kolei oprócz wspominanej Blackstenius atak opiera się na Vivianne Miedemie oraz Beth Mead, a na przełamanie w Lidze Mistrzyń po zaledwie jednym golu w fazie grupowej liczy kapitan The Gunners, Kim Little.

Spotkanie na Emirates Stadium rozpocznie się o godzinie 21:00. Relacja na żywo na kanale 1 Radia GOL.

 

Autor: Wojciech Nowakowski
Foto: El Loko Foto, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.