Piątek w Bundeslidze przyniesie nam pojedynek dwóch ekip z dołu tabeli – Herty oraz Greuther Furth. Dla ekipy ze stolicy będzie to bardzo ważny pojedynek.

Herta kolejny sezon z rzędu zawodzi oczekiwania od początku kampanii. Drużyna z Berlina, mająca ambicje na europejskie puchary, okupuje po 4 kolejkach 16. pozycję w tabeli ligowej. Niewiele – bo jedynie dwa punkty – dzieli ich od ostatniego w tabeli beniaminka z Furth.

Powrót z przerwy reprezentacyjnej przyniósł Hercie upragniony triumf w lidze. Ekipa ze stolicy nie prezentowała się jednak wcale w pojedynku z Vfl Bochum specjalnie dobrze, a uratował ją Suat Serdar, który rozegrał fenomenalne 90 minut, okraszając występ dwoma golami. Wcześniej Herta zaliczyła trzy porażki z rzędu. Oczywiście przegrane z Bayernem czy świetnym Wolfsburgiem są niejako „wpisane w koszta”, jednak klub ze stolicy okazał się gorszy także od FC Koln. Co gorsze, w tych meczach brakowało ekipie Pala Dardaia możliwości zagrożenia rywalowi.

Gruether Furth jako beniaminek nie zbudowało zbyt imponującego składu i są główną drużyną wskazywaną jak tę, która pożegna się z Bundesligą. Ze Sttutgartem, Mainz i Wolfsburgiem nie mieli oni szans, jednak dzięki bardzo dobremu występowi w domu z Arminią Bielefeld udało się im zdobyć punkt. Na wyjeździe w Berlinie mogą również liczyć na taką zdobyć. Herta pokazywała się w tym sezonie jako drużyna chętnie oddająca futbolówkę rywalowi, natomiast Furth walczyło o posiadanie piłki i co ważne, potrafiło przełożyć je na stworzone zagrożenie pod polem karnym przeciwnika. Taki stan rzeczy daje dzisiejszym gościom „pole do popisu” i pozwoli im przetestować szyki defensywne gospodarzy.

Greuther Furth podejdzie do starcia w Berlinie w niemal kompletnym składzie. W tym meczu zabraknie jedynie Robina Kehra oraz Jessica Ngankama. Kontuzje zebrały natomiast spore żniwo w Hercie. Szczególnie ucierpiała tercja ofensywna: Stefan Jovetić, Davie Selke oraz Krzysztof Piątek opuszczą piątkowe spotkanie. Oprócz tego zabraknie również Rune Jersteina, Lukasa Kluntera, Martona Dardaia oraz Marvina Plattenhardta.

Przewidywane składy:

Herta Berlin: Schwolow – Gechter, Boyata, Stark – Mittelstadt, Darida, Tousart, Zeefuik – Serdar, Maolida – Belfodil

Greuther Furth: Burchert – Willems, Viergever, Bauer, Meyerhofer – Green, Seguin, Griesbeck, Nielsen – Itten, Hrgota

UDOSTĘPNIJ