Harvey Elliott, młody skrzydłowy Liverpoolu, został zawieszony przez angielską federację na dwa tygodnie. Powodem jest wideo, na którym obraża Harrego Kane’a w trakcie tegorocznego finału LM.

Młodzieżowiec Liverpoolu, który ma już za sobą debiut w barwach The Reds, nie pogra w piłkę przez dwa tygodnie. FA zawiesiła go na 14 dni, ale zakaz dotyczy tylko meczów klubowych. Jest to konsekwencją słów z wideo, które Elliott nagrał na snapchacie w maju tego roku. Podczas finału LM skrzydłowy w niewybredny sposób naśmiewał się z Harrego Kane’a. Wideo wypłynęło zaraz po transferze do klubu z Merseyside, a sam zawodnik zdążył już za nie przeprosić.

Angielska federacja piłkarska wszczęła jednak postępowanie i ostatecznie zdecydowała się ukarać gracza. Oprócz zawieszenia, Elliott musi zapłacić 350 funtów kary. Ponadto w ciągu czterech miesięcy od tej decyzji, gracz Liverpoolu w ramach kary weźmie udział w programie edukacyjnym, którego szczegóły angielska federacja przekaże mu w najbliższym czasie. FA podkreśla, że kara jest łagodna ze względu na czystą kartotekę Elliotta oraz wyrażoną przez niego skruchę.

Elliotta nie ominą spotkania pucharowe

Nowy zawodnik Liverpoolu jest wyjątkowym talentem, który został przez nas nawet umieszczony na liście najlepszych transferów anglików w minionym okienku transferowym. W dniu transferu do Liverpoolu zagrał w sparingu z Napoli. Na debiut w oficjalnym meczu o punkty nie musiał długo czekać. Elliott zaprezentował się z bardzo dobrej strony nieco ponad dwa tygodnie temu w Pucharze Ligii Angielskiej w spotkaniu z MK Dons (obijał nawet słupek i tylko pech nie pozwolił wpisać mu się na listę strzelców). Tym meczem pobił kolejny rekord i stal się najmłodszym graczem Liverpoolu, który rozpoczął mecz pucharowy lub ligowy od pierwszej minuty. Miał 16 i 174 dni. Dokładnie rok wcześniej stał się najmłodszym graczem w historii pucharu Ligii w barwach Fulham, a nieco później najmłodszym graczem, który zagrał w Premier League.  

Klopp od początku powiedział, że Eliott szykowany jest do pierwszego składu. Na swoje szanse może liczyć w krajowych pucharach, ale na szczęście dla niego w trakcie zawieszenia Liverpool nie gra ani w FA Cup, ani w Pucharze Carabao. Do piłki klubowej skrzydłowy może wrócić 25 października, a Liverpool mierzy się z Arsenalem w Pucharze Ligi Angielskiej dopiero 5 dni później. Mimo że jest to hitowe spotkanie, to obie drużyny zapewne wystawią rezerwowy skład, a Harvey Elliott ma duże szanse w nim zagrać.

Kacper Kolibabski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.