Po tegorocznych Mistrzostwach Europy z kadrą naszych zachodnich sąsiadów po wielu latach pożegna się Joachim Loew. Teraz już oficjalnie wiemy, że jego miejsce zajmie (już) były trener Bayernu Monachium – Hansi Flick.

Niedawno świat obiegła informacja o tym, że po niespełna dwóch latach prowadzenia pierwszej drużyny Bayernu Hansi Flick opuści klub z Monachium. Nieoficjalnie mówiło się o konflikcie z Hasanem Salihamidziciem – dyrektorem sportowym Bawarczyków. Zmiana ma być jednak podyktowana chęcią prowadzenia reprezentacji swojego kraju. Flick był bowiem przez jakiś czas asystentem Joachima Loewa.

Dziś dostaliśmy oficjalne potwierdzenie podpisania kontraktu Flicka z DFB – Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej.

“Wszystko potoczyło się dla mnie bardzo szybko. Niemniej jednak jestem bardzo szczęśliwy, że od jesieni będę mógł pracować z reprezentacją. Dwa lata w Bayernie Monachium były znakomite i na pewno wpłyną na moją pracę w kadrze. Mamy wszelkie powody, by podchodzić z optymizmem do nadchodzących turniejów reprezentacyjnych. Na razie jednak życzę Jogiemu Loewowi, by w wielkim stylu zakończył swoją przygodę z kadrą.” – komentuje Flick po złożeniu podpisu na kontrakcie.

Autor: Dawid Lampa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.