W belgijskim Hannut w mityngu z cyklu European Athletics Cross Country Permit jak i rok temu wygrała Anna Gosk.

Bieg kobiet był rozgrywany  na dystansie 6,5 kilometra. Reprezentantka Polski Anna Gosk na metę wpadła z  czasem 23:27 i wyprzedziła o dziewięć sekund 7-krotną mistrzynię Rumunii Roxanę Bîrkę oraz o 12 sekund Brytyjkę Stephanie Barnes. Inna Reprezentantka Polski Aleksandra Brzezińska zajęła 20 miejsce z wynikiem 25:10.

Bieg mężczyzn na dystansie 10 kilometrów wygrał Niemiec Samuel Fitwi z czasem 30:07.

Bieg przełajowy w Hannut rozegrano już po raz 77. Rok temu bieg kobiet zakończył się polskim dubletem, druga do mety przybiegła Katarzyna Rutkowska.

W wywiadzie po biegu Anna Gosk oświadczyła, że po zakończeniu sezonu przełajowego rozpocznie przygotowania do wiosennego biegu maratońskiego. Marzy jej się uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej na tym dystansie. Przypomnijmy, że w październikowym debiucie Anna Gosk we Frankfurcie dobiegła do mety i uzyskała 2:34:57.