Bartosz Zmarzlik w piątek wygrał piątą eliminację żużlowych mistrzostw świata – Grand Prix w czeskiej Pradze. Drugie miejsce zajął Tai Woffinden, a trzeci był Martin Vaculik. Maciej Janowski i Patryk Dudek zakończyli rywalizację na serii zasadniczej.

Zmarzlik od początku zawodów w Pradze trzymał się w czołówce i bez problemu awansował do półfinałów. Najwięcej szczęścia miał w swoim półfinale, gdzie wykluczonych zostało dwóch rywali Leon Madsen i Jason Doyle.

Mniej udany występ zaliczyli Janowski i Dudek, którzy po udanym początku zawodów pogubili punkty i ostatecznie zakończyli rywalizację na serii zasadniczej.

Bartosz Zmarzlik w sobotę wygrał szóstą eliminację żużlowej Grand Prix rozegraną w Pradze. Drugie miejsce zajął Tai Woffinden, a trzeci był Jason Doyle. To drugi triumf Polaka w stolicy Czech.

Maciej Janowski odpadł w półfinałach, a Patryk Dudek zakończył rywalizację na serii zasadniczej.

Dzięki drugiej z rzędu wygranej, po sześciu eliminacjach Zmarzlik jest liderem klasyfikacji mając 99 punktów. Przewaga Polaka nad drugim, Szwedem Fredrikiem Lindgrenem wynosi siedem punktów. Przed dwoma ostatnimi rundami GP trzecią lokatę z 89 punktami zajmuje Brytyjczyk Tai Woffinden. Janowski utrzymał czwarte miejsce (71), Patryk Dudek jest 13. z 29 punktami na koncie.

Do rozegrania pozostały już tylko dwie finałowe eliminacje cyklu GP. Odbędą się one 2 i 3 października w Toruniu.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.