Trzy kolejki Fortuna 1. Ligi już za nami. Komplet punktów po trzech meczach mają Miedź, Widzew i Korona. Na pierwszą zdobycz punktową wciąż czeka Stomil.

Trzecią kolejkę zainaugurował mecz w Rzeszowie, gdzie tamtejsza Resovia mierzyła się z beniaminkiem, Skrą Częstochowa. Przeważającą stroną w tym meczu byli zdecydowanie gospodarze, ale to Skrze udało się przechylić losy tej rywalizacji na swoją korzyść. Zwycięską bramkę dla zespołu spod Jasnej Góry strzelił w 57. minucie Maciej Mas.

Piątek był dniem zwycięstw gości. Najpierw, w rozpoczętym o godzinie 18:00 meczu, Puszcza Niepołomice została pokonana 2-0 przez ŁKS Łódź. Następnie Miedź Legnica, dzięki pewnej wygranej 3-0 z GKS-em Tychy umocniła się na pozycji lidera.

Z kompletu punktów po trzech spotkaniach wciąż może cieszyć się także Korona Kielce, która na rozpoczęcie sobotniego grania pokonała GKS Jastrzębie 2-1. Kolejną minimalną porażkę poniósł natomiast Stomil Olsztyn, na którego sposób tym razem znalazła Arka Gdynia, pokonując zespół z Warmii 1-0. Sobotę zakończyliśmy remisowym spotkaniem 2-2 GKS-u Katowice z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W niedzielę swoje wysokie aspiracje potwierdził Widzew, który w Łodzi pokonując Chrobrego Głogów wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Najwięcej goli podczas niedawno zakończonej serii gier oglądali kibice w Polkowicach. Niestety musieli oni przełknąć gorycz porażki swojego zespołu. Górnik przegrał bowiem z Zagłębiem Sosnowiec 2-4. W ostatnim spotkaniu trzeciej kolejki Sandecja Nowy Sącz pokonała na wyjeździe Odrę Opole 2-1.

Tabela Fortuna 1. Ligi

UDOSTĘPNIJ