W pierwszym meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet, Holenderki wygrały z Niemkami 3:1. Zgodnie z zapowiedzią było to wyrównane spotkanie, a sety rozstrzygały się w końcówkach. Lepiej spotkanie rozpoczeły Holenderki, które w premierowej partii zwyciężyły 25:22. Przez większą część drugiego seta to Niemki utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie i ostatecznie triumfowały 25:23. Trzecia odsłona tego spotkania należała do Holenderek, w których szeregach od początku spotkania świetnie spisywała się Anne Buijs. W czwartym secie ponownie oglądaliśmy zacięta walkę, ale to podopieczne Avitala Selingera cieszyły się z ostatecznego triumfu.

Holandia – Niemcy 3:1 (25-22, 23-25, 25-19, 25-23)

W drugim spotkaniu rozgrywanym w sobotę, siatkarki z Bułgarii zmierzyły się ze Szwedkami. W przedmeczowych typowaniach, to gospodynie były wskazywane jako faworytki. Pierwszy set potwierdził te głosy, siatkarki prowadzone przez Ivana Petkova wygrały 25:12. W dwóch kolejnych setach zawodniczki ze Szwecji zaczęły utrudniać grę rywalkom dobra zagrywką, świetnie w ataku spisywała się Isabelle Haak, co sprawiło, że prowadziły w meczu 2:1. Podrażnione Bułgarki, niesione przez doping swoich kibiców zwyciężyły w czwartym secie 25:14 i doprowadziły do remisu. W tie-breaku nie brakowało emocji, ale to Szwedki zwyciężyły 19-17 i zagrają w ćwierćfinale! Wielka sensacja i wielkie osiągnięcie podopiecznych trenera Ettore Guidettiego.

Bułgaria – Szwecja 2:3 (25-12, 21-25, 22-25, 25-14, 17-19)

Autor: Mateusz Gajda