Już dzisiaj o 15:00 w Katowicach rozpocznie się mecz w ramach 13. kolejki II Ligi! Rozpędzona Gieksa podejmie zmagającą się z problemami Elanę Toruń. Spotkanie jest o tyle istotne dla GKSu, gdyż może im ono zapewnić miejsce w top 3 ligi w przypadku straty punktów przez którąś z ekip pierwszej trójki tabeli. Aby nie ominęła Was ani chwila z tego spotkania już o 14:55 rozpocznie się transmisja tego starcia na kanale 1. Radia Gol! Zapraszamy!

Mało kto na początku sezonu przypuszczał, że GKS Katowice zdoła tak szybko pozbierać się po spadku do II Ligi. Podopieczni Rafała Góraka po małym kryzysie na przełomie sierpnia i września wrócili na właściwie tory i odnotowują już serię siedmiu meczów bez porażki!. Co ciekawe, jeden z nich odbył się w ramach pucharu Polski, kiedy to wyeliminowali lidera I Ligi – Wartę Poznań. Wielkopolanie przekonali się wówczas, że pozornie słabszej na papierze Gieksy nie można lekceważyć.

Katowiczanie podchodzą do dzisiejszego spotkania z Elaną w roli zdecydowanego faworyta, a ich forma zwiastuje nam bardzo jednostronne spotkanie. Nie można zapominać jednak o tym, że torunianie byli podczas obecnego sezonu w stanie pokonać lidera ligi – Górnika Łęczna. W przypadku zwycięstwa gospodarzy GieKSa będzie mogła liczyć nawet na objęcie pozycji lidera II Ligi, jednak aby to się stało wszystkie drużyny z czołowej trójki tabeli musiałyby stracić punkty w obecnej kolejce. Zgubienie oczek przez dwie z nich skutkowałoby wejściem GKSu do top 2, które miejsce na zakończenie kampanii zapewnia bezpośredni awans do I Ligi

Zobacz również: Wielki polski talent na celowniku Manchesteru United!

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.