Trzykrotny mistrz świata Peter Sagan wygrał w miejscowości Tortoreto dziesiąty etap wyścigu kolarskiego Giro d’Italia. Utytułowany Słowak odniósł 114. zwycięstwo w karierze, ale pierwsze po bardzo długiej przerwie, która trwała od lipca ubiegłego roku.

Sagan triumfował w nietypowy dla siebie sposób: najpierw uciekał z kilkoma zawodnikami, a ostatnie 12 kilometrów pokonał samotnie. Na mecie wyprzedził o 19 sekund Amerykanina Brandona McNulty’ego oraz o 23 sekundy grupę faworytów wyścigu, którą przyprowadził lider Giro, Portugalczyk Joao Almeida.

W tej grupie ukończyli etap koledzy Sagana z ekipy Bora-Hansgrohe – Rafał Majka i Austriak Patrick Konrad. Polak zajął na etapie szóste miejsce, a w klasyfikacji generalnej awansował na ósme.

Przed wtorkowym etapem wycofały się z wyścigu z powodu koronawirusa dwie silne ekipy – holenderska Jumbo-Visma oraz australijska Mitchelton-Scott.