Serge Gnabry jest blisko odejścia z Bayernu. Jak już wiadomo od dawna mistrz Niemiec wycenił swojego skrzydłowego na zaledwie 40 milionów Euro. Kto jest nim zainteresowany oraz dlaczego właśnie ten klub? 

Dużym zainteresowanym jest klub, który w tym okienku na rynku transferowym jest bardzo aktywny. Chodzi o Arsenal. Kanonierzy szykują ofertę za Gnabry’ego. Według działaczy klubu z Londynu skrzydłowy będzie ich kosztować minimum 60 milionów euro. Ale jak sami mówią zawodnik jest warty tej ceny. W sezonie, który nie dawno dobiegł końca Gnabry strzelił 17 bramek i zanotował 10 asyst w 45 rozegranych meczach we wszystkich rozgrywkach. 

Dlaczego jednak klub z Londynu chce pozyskać akurat jego? Jest to spowodowane przez załamanie negocjacji z Leeds. Najpierw Arsenal chciał pozyskać zawodnika od ligowego przeciwnika, chodzi tutaj o Raphinha. Negocjacje zakończyły się fiaskiem, gdyż klub z Elland Road chciał za niego 60 milionów Euro. Jak przyznał klub z Londynu, dla nich jest to za duża kwota za tego zawodnika. 

Według angielskich mediów faworytem w pozyskaniu skrzydłowego Leeds jest Chelsea, a Arsenal nie wysłał jeszcze oficjalnej oferty za zawodnika bawarczyków. 

Autor: Bartłomiej Kapcia 

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.