Wychowanek “Blaugrany” postanowił nie rozstawiać się jeszcze z macierzystym klubem. Gavi przedłużył umowę z Barceloną, której ważność upłynie w czerwcu 2026 r.

Wiadomość o pozostaniu Gaviego w klubie została już oficjalnie potwierdzona przez FC Barcelonę. Informacja ta uradowała klub, bowiem ten nie chciał, aby piłkarz przeniósł się gdzie indziej. Poprzedni kontrakt Hiszpana obowiązywał do końca tego sezonu. Sprowadzeniem Gaviego był zainteresowany klub, który niedawno sprawił przykrość kibicom “Dumy Katalonii” – Bayern Monachium. 

Przedłużając kontrakt z Barceloną, absolwent La Masii zadeklarował tym samym, iż nie zamierza na razie opuszczać swoich korzeni. Kataloński zespół z ulgą przyjął fakt, że jego wychowanek postanowił kontynuować karierę na Camp Nou. Jak donosi “Interia”, klub z tej okazji zorganizuje krótką uroczystość, która odbędzie się dziś o 18:00. Wówczas Gavi ma pojawić się na murawie Camp Nou razem z prezesem Joanem Laportą.

W nowej umowie zawarta jest klauzula, która wynosi 1 mld €. Hiszpan, który w sierpniu skończył 18 lat, ma teraz zarabiać więcej pieniędzy. Młody piłkarz zasłużył na wyższe wynagrodzenie, gdyż jest dla drużyny ważnym zawodnikiem. Do tej pory Gavi zaliczył 54 meczy w barwach “Blaugrany” i ma już dwie bramki na koncie. Jak na 18-letniego piłkarza, takie statystyki wyglądają wspaniale.

Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.