Tenisiści i tenisistki odnieśli się do spustoszenia, jakie niemal na całym świecie wywołuje pandemia koronowirusa. Wielu z nich za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowało o rozsądne działania, w celu jak najszybszego zminimalizowania zagrożenia.

O wymuszonych modyfikacjach treningowych planów opowiedział między innymi Diego Schwartzmann.

– Poudajemy teraz, że rok się jeszcze nie zaczął i przez trzy, cztery tygodnie potrenujemy w ramach czegoś na kształt sezonu przygotowawczego – powiedział Argentyńczyk i dodał – Musimy zdać sobie sprawę z tego, że ten rok będzie nieco krótszy niż zwykle i jedyne, co możemy zrobić, to się do tego dostosować.

Nieocenioną rolę służb medycznych od wielu tygodni zmagających się z wirusem podkreśliła Petra Kvitova.

– Ledwie mogę uwierzyć w to, co działo się przez miniony tydzień w Kalifornii, ale cieszę się widząc, że zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, personelu i kibiców jest traktowane priorytetowo. Jesteśmy zawodnikami i nasza praca jest znacznie mniej ważna niż to co robią ludzie, którzy stoją na pierwszym froncie walki z wirusem – powiedziała Czeszka – Spokojnie, na pewno wrócimy jeszcze wkrótce do gry w tenisa, ale na razie zatroszczmy się o siebie i podejmijmy właściwe kroki, by pokonać tego wirusa.

Z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ryzyko zarażenia osób, dla których koronowirus może okazać się śmiertelnym zagrożeniem zwrócił się do kibiców Stefanos Tsitsipas.

– Chciałbym powiedzieć Wam dwie rzeczy na temat koronawirusa – napisał na Twitterze 21-latek- Jeśli jesteście młodzi i silni nie musicie się o siebie martwić. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie musicie się martwić, ponieważ bardzo łatwo możecie zarazić innych. (…) Powstrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa tylko jeśli przywiążemy do tego odpowiednią uwagę. (…) Zostańcie więc w domu i posłuchajcie zaleceń ekspertów.

W opublikowanym na instagramowym profilu poście do sytuacji odniosła się także Garbine Muguruza.

– Pora się zatrzymać i poczekać – napisała tegoroczna finalistka Australian Open i zaapelowała  Dbajcie o siebie oraz o ludzi, którzy Was otaczają, w szczególności o Wasze bezpieczeństwo.

foto źródło: www.rolandgarros.com/Corinne Dubreuil

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Redaktor Radia Gol zajmująca się głównie tematami związanymi z tenisem i siatkówką. Niereformowalna fanka Rogera Federera ze słabością do gorzkiej czekolady. Na co dzień studiuje prawo w Poznaniu. Od zakupów woli mecze siatkarskiej reprezentacji, a w wolnych chwilach myśli o smaku wimbledonowskich truskawek.