Michał Rzuchowski i Mateusz Sopoćko
fot. Jakub Ziemianin / tspodbeskidzie.pl

20 maja 2020 roku Podbeskidzie Bielsko-Biała na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowało, że 26-letni pomocnik Michał Rzuchowski przedłużył wygasający po tym sezonie kontrakt. Jego nowa umowa obowiązywać będzie do czerwca 2021 roku.

Michał Rzuchowski do Podbeskidzia trafił w lipcu 2018 roku. Opuścił wówczas Bytovię Bytów, w barwach której występował przez dwa i pół sezonu. W tym czasie rozegrał łącznie 58 spotkań, w których zdobył osiem bramek.

Rzuchowski jest wychowankiem Salos Szczecin, skąd przeszedł do młodzieżowej drużyny Legii Warszawa. W stołecznym klubie występował także w drużynie rezerw. Kolejnym krokiem w karierze piłkarza były naprzemiennie Ruch Chorzów i Arka Gdynia. Będąc piłkarzem Żółto-Niebieskich na swoim koncie zanotował dziewięć trafień w 67 spotkaniach. Do tego dorobku dołożył także 3 asysty.

Po dołączeniu do Górali piłkarz nie miał łatwego początku. Pod Klimczokiem zadebiutował dopiero w szóstej serii gier sezonu 2018/19. 22 sierpnia 2018 roku Podbeskidzie pokonało u siebie Wartę Poznań 4:1, a piłkarz pojawił się na murawie w 81. minucie gry. Pierwszego gola dla bielskiego klubu zdobył niecały miesiąc później w zremisowanym 2:2 pojedynku z drużyną GKS Tychy. W trakcie całego sezonu Rzuchowski rozegrał 20 spotkań w Fortuna 1 Lidze i dwa w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. Pierwszy rok gry w Podbeskidziu zakończył z trzema bramkami na koncie.

Sezon 2019/20 to zaledwie siedem występów ligowych i jeden pucharowy. W rundzie jesiennej wychowanek Salosu Szczecin pojawił się na boisku sześciokrotnie i uzbierał tylko 136 rozegranych minut. Jego sytuacja zdecydowanie poprawiła się na wiosnę. Rzuchowski ponownie został podstawowym piłkarzem bielszczan. Dwie potyczki ligowe – przeciwko Wigrom Suwałki (4:0) i Warcie Poznań (2:0) i dwa występy od deski do deski. Co więcej, piłkarz w obu tych meczach wpisywał się na listę strzelców. Szczególnej urody bramkę zdobył w pierwszym ze spotkań, natomiast w drugim otworzył wynik już 8. minucie.

Michał Rzuchowski w zespole z Bielska-Białej wystąpił łącznie 30 razy i zanotował sześć trafień. Jego dotychczasowy kontrakt z bielskim klubem obowiązywał do końca tego sezonu. Nowa umowa zakłada przedłużenie go do końca czerwca 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ
Bartosz Pająk
Piłkarz, sędzia, spiker na meczach czwartoligowego Orlicza Suchedniów. Prywatnie sympatyk Manchesteru United, polskiej Ekstraklasy i pierwszej ligi. W wolnych chwilach miłośnik transportu kolejowego.