Zima zwykle kojarzy się z natężeniem meczów ligowych, ale od pewnego czasu również z Klubowymi Mistrzostwami Świata. Nie inaczej jest i w tym roku, ponieważ w Katarze one właśnie trwają. W tym roku Europę reprezentuje Bayern Monachium, który zmierzy się dziś w półfinale z Al Ahly.

Zespół z Egiptu, który wygrał afrykański odpowiednik Ligi Mistrzów będzie chciał mocno postawić się ekipie Hansiego Flicka. Bayern, który mimo kryzysu punktuje w lidze niemieckiej mknie po kolejny, szósty puchar w roku, co byłoby powtórzeniem wyczynu Pepa Guardioli z Barceloną. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ Al Ahly nie przegrało ostatnich 32 meczów. 

Bayern będzie chciał jeszcze udowodnić, że jest w tym momencie najlepszy na świecie. Za tym przemawia fakt, że z reguły w KMŚ wygrywał przedstawiciel Europy. Ostatnim przypadkiem, gdy wygrał przedstawiciel innego kontynentu był turniej w 2012 roku, kiedy Corinthians pokonało 1:0 Chelsea na stadionie w Jokohamie. Z kolei podopieczni Flicka będą chcieli powtórzyć swój wyczyn z 2013 roku. Czy im się to uda? Przekonamy się po dzisiejszym półfinale, na który zapraszamy do kanału 3 RadioGol od 19:00. Skomentuje ten mecz duet Maciej Piotrowski – Wojciech Anyszek.

UDOSTĘPNIJ