Reprezentacja Polski w amp futbolu nie powalczy o złoty medal. Półfinał z Hiszpanią zakończył się porażką 1:2 i to zespół z Półwyspu Iberyjskiego zagra w finale. Biało-czerwoni w pojedynku o brązowy medal zagrają z Rosją.

Reprezentacja Polski fazę grupową przeszła jak burza. Mecz otwarcia z Ukrainą wygraliśmy 3:0. Później nasze orły rozgromiły Izrael aż 8:0, co było pokazem siły kadry. Mecz z najtrudniejszym rywalem, czyli Hiszpanią, zakończył się remisem 1:1.

Bez żadnych potknięć i kalkulacji udało się wyjść z grupy. W ćwierćfinale piłkarze zmierzyli się z Francją. Trójkolorowi to bardzo dobra ekipa, która nie chciała tanio sprzedać skóry. Mimo to, Polacy zdobyli dwie bramki, które pozwoliły awansować do top 4 turnieju.

Tam los ponownie złączył nas z Hiszpanią. Mecz był bardzo wyrównany i jak na razie ma status najciekawszego na całych mistrzostwach. Niestety, musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy wygrali 1:2. Jedyną bramkę dla Polaków zdobył Bartosz Łastowski, który piłkę w siatce umieścił z rzutu wolnego. 

W drugim półfinałowym meczu półfinałowym Turcja pokonała Rosję 5:2 i w niedzielnym finale zagra z Hiszpanią. Na otarcie łez zmierzą się Rosjanie i właśnie Polacy.

Finał rozgrany zostanie w niedzielę o godz. 20.00 na stadionie Cracovii. Spotkanie o brązowy medal rozpocznie o godz. 17.30. Turcy bronią mistrzowskiego tytułu wywalczonego w 2017. Polacy wówczas zajęli trzecie miejsce. Czym tym razem będzie podobnie? Miejmy nadzieję…

Autor: Mikołaj Szczygieł

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.