Branko Vujović
Branko Vujović / PGNiG Superliga: NMC Górnik Zabrze 27:34 PGE VIVE Kielce / fot. Patryk Kowalski

Sensacja w Rumunii stała się faktem. Kielecka Łomża Vive przegrała wczoraj na inaugurację zmagań w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z CS Dinamem Bukareszt 29:32.

W sposób zdecydowanie nieudany nową kampanię EHF Champions League rozpoczęła Łomża Vive Kielce. Podopieczni Talanta Dujshebaeva na inaugurację rozgrywek wybrali się do Bukaresztu, gdzie zmierzyli się z tamtejszym CS Dinamem. Mistrzowie Polski jechali do stolicy w Rumunii w roli faworyta. Zaliczyli jednak duży falstart, przegrywając z niżej notowanym zespołem różnicą trzech trafień.

Czwartkowy pojedynek od samego początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Po 10 minutach gry domownicy prowadzili 7:3. Dobra gra ofensywna całej drużyny i popisy bramkarza Saeida Heidarirada sprawiły, że do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 16:12 dla zawodników z Bukaresztu. Warto odnotować, że 30-letni Irańczyk w samej końcówce pierwszej odsłony obronił dwa rzuty karne.

Na drugą połowę Łomża Vive Kielce wyszła zupełnie odmieniona. Podopieczni Talanta Dujshebaeva zaczęli desperacko gonić rezultat spotkania, a ich starania przyniosły odpowiednie efekty. Po 40 minutach meczu kielczanie doprowadzili do remisu 20:20, a duża w tym zasługa Andreasa Wolffa, który skutecznie interweniował m.in. przy rzucie karnym wykonywanym przez gospodarzy.

Osiemnastokrotni mistrzowie Polski nie byli jednak w stanie wyjść na pierwsze w tym spotkaniu, upragnione wręcz prowadzenie. W ich grę zaczęły wkradać się kolejne błędy i z czasem to gospodarze odskoczyli na dwie bramki przewagi. W ostatnich minutach zawodnicy CS Dinama dorzucili jeszcze jedno trafienie, kończąc mecz zasłużonym zwycięstwem 32:29.

CS Dinamo Bukareszt – Łomża Vive Kielce 32:29 (16:12)

Poniżej wyniki pozostałych spotkań i aktualna sytuacja w grupach.

8. SG Flensburg-Handewitt 1 (0-0-1) 0 21:25

W drugiej kolejce EHF Champions League kielczanie zagrają we własnej hali. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie Telekom Veszprém. Spotkanie z zespołem Węgier już za niespełna tydzień, w czwartek, 23 września. Początek meczu o godzinie 18:45.