Ligi na całym świecie powoli wracają do grania. Jedną z nich jest koreańska K League 1. W ramach drugiej kolejki spotkały się ze sobą ekipy FC Seul oraz Gwangju FC. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, ale nie to odbiło się szerokim echem na świecie. 

Lalki erotyczne wspierały piłkarzy

Władze koreańskiego FC Seul wpadły na pomysł, żeby jakoś urozmaicić puste trybuny. Ich pomysłem było to, żeby zasiadły tam manekiny i wypełniły pustkę na stadionie. Zamiast pospolitych manekinów na miejscach przygotowanych dla publiczności zasiadły… erotyczne lalki. Władze klubu wystosowały komunikat, że przepraszają za zaistniałą sytuację. Tłumacząc się tym, że nie sprawdzili dokładnie zawartości. 

To miał być element humorystyczny, który miał trochę ożywić puste trybuny. Firma, która była odpowiedzialna za dostarczenie manekinów wielokrotnie nas zapewniała, że nie są to zabawki erotyczne. 

O koreańskim klubie za sprawą tego incydentu zrobiło się bardzo głośno. Czy rzeczywiście nastąpiła tam tak znacząca pomyłka czy może był to specjalny zabieg, żeby wzbudzić zainteresowanie klubem? Jedno jest pewne doszło tam do ogromnego skandalu. 

UDOSTĘPNIJ