Podczas gdy w Łodzi dobiegać końca będzie turniej I rundy eliminacji Ligi Mistrzyń, na polskich boiskach rozgrywana będzie 2. kolejka Ekstraligi – rozciągnięta aż na cztery dni.

Trzy mecze rozegrane zostaną w sobotę. Jako pierwsze na boisko w Łęcznej wybiegną piłkarki Górnika oraz Medyka Konin. Gospodynie zainaugurują sezon na własnym terenie po wygranej 2:1 we Wrocławiu. Będzie to szczególny mecz dla Klaudii Fabovej, która właśnie z Medyka przeszła na Lubelszczyznę. Ekipa z Wielkopolski z kolei przegrała 0:2 z Pogonią Szczecin, jednak porównując zmiany kadrowe w obu ekipach, jest to raczej wynik powyżej oczekiwań.

W Radomiu w meczu beniaminków HydroTruck podejmować będzie Pogoń Dekpol Tczew. Rola beniaminka w Ekstralidze jest wyjątkowo niewdzięczna, o czym drużyny przekonują się rokrocznie i nie inaczej było przed tygodniem – radomianki przegrały 0:4 z Czarnymi Antrans Sosnowiec, a tczewianki 1:3 ze Sportisem KKP Bydgoszcz. O pierwsze zwycięstwo grać będzie też AP Orlen Gdańsk – w pierwszej kolejce grający w Łodzi z SMS-em, z którym przegrał 0:2. Tym razem rywalkami ekipy z Trójmiasta będzie Śląsk Wrocław, dla którego będzie to drugi test wzmocnień kadrowych – wydaje się, że łatwiejszy niż mecz z Górnikiem.

W niedzielę w Szczecinie Pogoń podejmować będzie AZS UJ Kraków. Na obu drużynach skupiona jest uwaga czołowej trójki poprzedniego sezonu, gdyż w obu upatruje się kandydata do wskoczenia na podium. Pogoń potwierdziła to wygraną 2:0 z Medykiem i dubletem Roksany Ratajczyk, natomiast UJ pokonał w hicie pierwszej kolejki GKS Katowice 4:3. GieKSa na swój mecz czekać będzie do wtorku, kiedy to zmierzy się z Czarnymi w meczu, który co roku elektryzuje nie tylko fanów kobiecego futbolu w województwie śląskim. Kolejka zakończona zostanie w środę, trzy dni po meczu z FC Gintra TME SMS Łódź będzie musiał powrócić do ligowej rzeczywistości podczas wyjazdowego meczu ze Sportisem KKP.

 

Foto: Wojciech Nowakowski

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, curler, sędzia, sekretarz Polskiej Federacji Klubów Curlingowych, naiwny idealista