Światowa Unia Łyżwiarstwa opublikowała podział kwalifikacji na igrzyska w Pekinie w short tracku. W olimpijskiej reprezentacji Polski znajdzie się sześcioro przedstawicieli tej dyscypliny.

Największym sukcesem naszej reprezentacji jest zakwalifikowanie dwóch sztafet – żeńskiej oraz mieszanej. O ile kwalifikacja dla naszych pań była oczywista, gdyż Biało-Czerwone zajęły w rankingu ósme miejsce, o tyle kwestia miksta stała pod znakiem zapytania ze względu na słabą postawę naszych panów w Pucharze Świata, którego wyniki stanowiły podstawę do rozdzielenia olimpijskich przepustek. Polacy skorzystali jednak z przepisu, według którego zakwalifikować się miało 12 sztafet mieszanych – dzięki temu, że zakwalifikowaliśmy czteroosobową sztafetę żeńską, a także jednego mężczyznę na 1500 m, dokooptowanie drugiego naszego zawodnika, mającego prawo startu wyłącznie w mikście, pozwoliło wypełnić limit uczestników olimpijskich zmagań.

Oprócz startów drużynowych, będziemy emocjonować się także, a może przede wszystkim, rywalizacją indywidualną – szczególnie wśród pań na 500 m, gdzie Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata, wygrywając przy tym próbę przedolimpijską lodowiska w Pekinie. Na tym najkrótszym dystansie short tracku mamy prawo wystawić trzy zawodniczki, natomiast na 1000 i 1500 m po dwie.

Igrzyska w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022. Rywalizacja w short tracku zaplanowana jest na 5, 7, 9, 11, 13 i 16 lutego. Wszystkie sesje rozpoczynać się będą o godz. 11:00 czasu polskiego.

PEŁNA LISTA KWALIFIKACJI OLIMPIJSKICH W SHORT TRACKU (źródło: ISU)

 

Autor: Wojciech Nowakowski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.