Fatalna passa Realu Madryt sprawiła, że posada Julena Lopeteguiego wisi na włosku. Ewentualna porażka w El Clasico może przesądzić o jego losie. Media coraz częściej wymieniają nazwiska trenerów, którzy mogliby zastąpić Hiszpana. Prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni okaże się jaką drogę obierze Florentino Perez. 

Z ostatnich informacji wynika, że jednym z głównych kandydatów do zastąpienia obecnego szkoleniowca, jest Santiago Solari. Argentyńczyk od 2016 roku prowadzi drugi zespół Królewskich. Włodarze Realu chcieliby, aby młody szkoleniowiec podążył drogą Zinedine’a Zidane’a. 

Drugą opcją Realu, która wchodzi w grę jest zatrudnienie Antonio Conte. Włoski trener nie powinien mieć problemów z opanowaniem szatni. Pokazał choćby w Chelsea, że potrafi wyciągnąć zespół z cudzego kryzysu. Niestety, gdy zespół prowadzony przez niego wpada w dołek, Conte nie potrafi wyjść na prostą.

Hiszpańscy dziennikarze znani są z tego, że wysyłają w świat bardzo dużo niesprawdzonych informacji, a lista potencjalnych kandydatów jest bardzo długa. Wymieniają oni choćby Fernando Hierro, Mikela Artetę, Gutiego, Leonardo Jardima i wielu innych.

Kto będzie trenerem Realu za tydzień o tej porze? Wydaje się, że prawdopodobnie ktoś z trójki Solari, Conte, Lupetegui. Jednak Florentino Perez na pewno ma wiele pomysłów i dopóki nie zostanie podany oficjalny komunikat, nie możemy być pewni niczego.

fot. GOL.com

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.