Początek sezonu Ligue 1 nie jest udany ani dla Olymipque’u Lyon ani dla Paris Saint-Germain. Obydwa zespoły odbiegają od czołówki, zaś „Les Gones” są nawet zagrożeni spadkiem do niższej ligi. PSG też spisuje się poniżej oczekiwań. Dziś obie drużyny mają szansę się przełamać. Jedna z nich poprawi jednak swoje położenie kosztem drugiej, chyba że będzie remis i po jednym punkcie.

Pod okiem nowego trenera Luisa Enrique Paris Saint-Germain osiąga na razie rozczarowujące wyniki w lidze. Wprawdzie mistrzowie Francji nie odnieśli jeszcze porażki, to jednak w tabeli plasują się na ósmej pozycji. W trzech kolejkach PSG wygrało tylko jeden mecz, a pozostałe dwa zremisowały, co daje łącznie pięć oczek. Jak na drużynę o wielkich aspiracjach taki wynik jest powodem do dużego wstydu.

Znacznie gorzej wypada przeciwnik paryżan – Olympique Lyon. Ekipa Laurenta Blanca znajduje się na szesnastym miejscu i w tej chwili jest zagrożona degradacją do Ligue 2. „Les Olympiens” nie mają jeszcze żadnego zwycięstwa w dorobku. Sezon rozpoczęli od dwóch porażek, a w ostatnim meczu z Nice udało im się wywalczyć zaledwie punkt.

Obie zespoły stoją dziś więc przed wielką szansą na przełamanie. Początek ich boju nastąpi o 20:45. W opinii bukmacherów faworytem będzie PSG. Czy mistrzowie Francji udźwigną ten ciężar i wrócą na mistrzowską ściężkę? Zobaczymy już niebawem.

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Absolwent studiów historycznych i jednocześnie miłośnik piłki nożnej. Jest kibicem FC Barcelony, a jego piłkarskim idolem jest Leo Messi. Aktywnie jeździ na nartach oraz uprawia sporty siłowe.