Potwierdziły się doniesienia medialne sprzed kilkunastu dni. Powstanie cykl mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych na terenie Telewizji Polskiej. Pierwsze zawody już 18 czerwca.

O całym pomyśle informowaliśmy dwa tygodnie temu. TVP we współpracy z grupą Orlen zorganizuje “Czwartki z lekkoatletyką”. Rywalizacja rozgrywać się będzie na terenie należącym do publicznej telewizji, czyli na ulicy Woronicza, a wezmą w niej udział największe polskie gwiazdy. Zobaczymy m.in. kulomiotów: Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka, tyczkarzy: Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego, a także skoczkinię wzwyż Kamilę Lićwinko

Jak przekonują organizatorzy, mityngi będą rozgrywane w wymaganym reżimie sanitarnym, zgodnym z zaleceniami GIS-u i Ministerstwa Sportu. Nie będzie publiczności, jednak całość transmisji będzie dostępna w telewizji i internecie.  

Przedsięwzięcie TVP jest bezprecedensowe. Zawody odbywać się będą w studiu telewizyjnym. Do tego celu potrzebne jest sprowadzenie i przygotowanie infrastruktury sportowej: montaż chodników tartanowych, ale także rozbiegów dla skoczków. Będzie to wielkie wyzwanie, w którym państwowemu nadawcy pomoże finansowo koncern PKN Orlen. Spółka będzie również sponsorem tytularnym, bowiem oficjalna nazwa eventu brzmi: “Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”.

W międzyczasie pojawiła się informacja, że 14 czerwca otwarte zostaną granice Polski na państwa Unii Europejskiej. Możliwe więc, że swój udział w mityngach potwierdzą także zawodnicy z innych krajów.

Plan cotygodniowych zawodów wygląda następująco:

18 czerwca – pchnięcie kulą

25 czerwca – skok o tyczce

9 lipca – skok wzwyż

16 lipca – skok o tyczce

23 lipca – skok wzwyż

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE: Duplantis najlepszym sportowcem roku! Otrzyma stypendium od szwedzkiej księżniczki

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa. W miarę merytoryczny i w miarę humorystyczny. Tu na stronie: piłka nożna i lekkoatletyka