Po pierwszym w tym turnieju dniu przerwy dla wszystkich nadszedł czas na decydujący okres mistrzostw świata w Egipcie. Zaczyna się on już dziś od ćwierćfinałów. Oto, co nas dziś czeka!

Na pierwszy ogień idzie gospodarz turnieju, Egipt, który rewelacyjnie poczyna sobie podczas tej imprezy. Wygrywają dość pewnie swoje mecze, pokazując przy okazji naprawdę ciekawy styl. Tym razem jednak ich styl może być zbyt małą bronią, ponieważ stają naprzeciw największemu faworytowi turnieju, Danii. Podopieczni Nikolaja Jacobsena są w rewelacyjnej formie podczas mistrzostw i awans do finału powinien być dla nich formalnością. Czy aby na pewno? Przekonamy się po 19:00, gdy ten mecz się zakończy. Start naszej transmisji od 17:25 w kanale 1, a skomentuje ten mecz duet Mateusz Kirpsza – Adrian Kozioł.

Po tej rywalizacji nastąpią trzy kolejne ćwierćfinały. Pierwszy z nich to starcie Szwecji z Katarem. Szwedzi, którzy są pozbawieni obecności Linusa Perssona będą chcieli pokazać, że ich forma podczas imprezy w Egipcie jest bardzo dobra i nie jest to przypadkowe. Katar z kolei będzie chciał udowodnić, że wymęczony w ostatnich minutach meczu z Argentyną awans był naprawdę zasłużony. 

W naszym radiu z kolei będą transmitowane dwa pozostałe ćwierćfinały. Hiszpanie, którzy zaczynają z każdym meczem rosnąć w siłę podejmą wielką niewiadomą, jaką jest w Egipcie Norwegia. Wicemistrzowie świata sprzed dwóch lat mocno rozczarowują mimo awansu i gdyby nie Sagosen, to byłoby im bardzo trudno wyjść z grupy. Kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki? Przekonamy się po 22:00, gdy zakończy się to spotkanie. Transmisja od 20:25 w kanale 1 RadioGol, a skomentują ten mecz Mateusz Orłowski i Maciej Piotrowski.

Fazę ćwierćfinałową zakończy z kolei mecz innego faworyta turnieju, Francuzów z Węgrami. Podopieczni Guillaume’a Gille’a podobnie, jak Dania pokazuje znakomitą formę i wydają się faworytem w tej rywalizacji. Węgrzy jednak również są w dobrej dyspozycji, ponieważ mimo porażki z Hiszpanami mocno zachwycali swoją grą. Ten mecz skomentują w kanale 3 Patryk Banaszkiewicz i Kamil Wlazło. 

UDOSTĘPNIJ