W najbliższy weekend 14-15.01.2023r. w hali curlingowej w Łodzi odbędą się decydujące rozgrywki trzeciego i czwartego poziomu ligowego Polskiej Ligi Curlingu (PLC) mężczyzn sezonu 2022/2023.

W 2.PLC bierze udział 8 zespołów (WAR Kinov, MCC Tarczyński, POS Janczar, KKC Gieleciak, POS Frynia, POS Kowalski, MCC Gęśla, POS Orłowski), które walczą o bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej (zwycięzca ligi) i nagrodę finansową w wysokości 1680PLN. Drużyna, która zajmie drugie miejsce zagra w barażu z siódmą drużyna 1.PLC. Drużyny z miejsc 3-6 zapewnią sobie utrzymanie, drużyna na pozycji 7 zagra w barażu, a ostatnia drużyna spadnie do 3.PLC.

Aktualnie liderem jest jedyna niepokonana drużyna WAR Kinov z 8 punktami, tuż za nimi czai się ekipa MCC Tarczyński. Natomiast na ostatnim miejscu, jeszcze bez punktów znajdują się łodzianie – POS Orłowski. Każda z drużyn ma jednak do rozegrania jeszcze 4 mecze, więc wiele scenariuszów odnośnie awansu i spadku jeszcze jest możliwe. Emocje dotyczące rozstrzygnięć na tym poziomie rozgrywkowym spodziewane są aż do ostatnich partii w niedzielę 15 stycznia.

Czwarty poziom rozgrywkowy czyli 3.PLC jest bardziej zróżnicowany wynikowo. Na tym poziomie rywalizuje 7 zespołów: KSW Rokita, MCC Detyniecki, DKC Pietrzak, ŁKS Bodnar, MCC Bek, POS Szkobel oraz DKC Kubik. Podobnie jak w przypadku wyższego poziomu, zwycięzca ligi zapewni sobie bezpośredni awans i nagrodę 1680PLN, a drugie miejsce powalczy o promocję w barażu.

Na prowadzeniu w tabeli znajduje się niepokonany KSW Rokita z 11punktami. Tuż za nimi, z jednym punktem mniej znajduje się warszawska ekipa MCC Detyniecki, która powraca do curlingu po dłuższej przerwie. Te dwie drużyny wydają się faworytami w walce o awans do 1.PLC.

Polska Liga Curlingu rozgrywana jest od sezonu 2014/2015. Organizatorem rozgrywek ligowych w Polsce jest Polska Federacja Klubów Curlingowych. W sezonie 2022/2023 rozgrywane są 4 poziomy rywalizacji mężczyzn, 2 poziomy kobiet oraz 2 poziomy par mieszanych.

Wstęp na wszystkie mecze Polskiej Ligi Curlingu jest bezpłatny, zapraszamy do hali Curling Łódź przy ul. Śnieżnej 10. Harmonogram meczów oraz wyniki na żywo można znaleźć na portalu curlingevent.com

 

źródło: materiały prasowe PFKC

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.