Cristiano Ronaldo to obecnie jeden z najbogatszych sportowców na świecie. Zanim piłkarz doszedł na szczyt, musiał borykać się z wieloma problemami. Jednym z nich był głód, który doskwierał mu w czasach dzieciństwa. 

Pięć Złotych Piłek, tyle samo pucharów Ligi Mistrzów, cztery Złote Buty i mistrzostwo Europy zdobyte z reprezentacją Portugalii. To tylko część sukcesów w piłkarskiej karierze Cristiano Ronaldo. Zanim Portugalczyk znalazł się na szczycie, musiał jednak przejść przez trudne dzieciństwo i stawić czoła wielu problemom. 

Kiedy byłem dzieckiem, nie mieliśmy pieniędzy. Razem z innymi młodymi zawodnikami mieszkaliśmy w jednym miejscu. Rodzinę widziałem raz na trzy miesiące –  zaznaczył.

Popularny “CR7” nie ukrywa, że nie zaszedłby tak daleko, gdyby nie pomoc wielu osób. Jedną z nich była Edna, która dawała Ronaldo jedzenie w czasach, gdy był jeszcze młodym zawodnikiem Sportingu Lizbona. 

Późnym wieczorem, około 22:30 – 23, bywaliśmy trochę głodni. Chodziliśmy więc do McDonald’s naprzeciwko stadionu, obok którego mieszkaliśmy. Zawsze pukaliśmy do tylnych drzwi i pytaliśmy, czy zostały jakieś burgery. Edna i dwie inne dziewczyny były wtedy niesamowite. Dawały nam jedzenie za darmo – opowiada. 

 

Teraz, po latach Portugalczyk chciałby odnaleźć kobiety i odwdzięczyć im się za okazaną pomoc.

Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł zaprosić je do Turynu lub Lizbony. Gdyby przyjechały do mojego domu i zjadły ze mną kolację. Chcę je odnaleźć, by pokazać, że doceniam ich pomoc w tamtym czasie. Nigdy tego nie zapomnę – zakończył Ronaldo.

 

Zobacz także: Niechlubna statystyka Realu Madryt. Ostatni raz taka sytuacja przydarzyła im się … 578 meczów temuUDOSTĘPNIJ