Rozgrywki eWinner 2. Ligi powoli wkraczają w decydującą fazę. Przedstawiamy krótki przegląd drugoligowej stawki na pięć kolejek do zakończenia sezonu.
Z każdym kolejnym tygodniem coraz wyraźniej kształtuje się sytuacja na czele tabeli (tym samym w różny sposób weryfikowane są ambicje najlepszych ekip trzeciego poziomu rozgrywek). Pozycję lidera ze stosunkowo stabilną przewagą (cztery punkty) okupuje stołeczna Polonia. “Czarne Koszule” są dziś na dobrej drodze do bezpośredniego awansu – skutecznie skomplikować mogą ją jednak pojedyncze wpadki (mowa tu choćby o wczorajszym remisie z rezerwami Zagłębia Lubin). Jednakowym dorobkiem punktowym dysponują drużyny Stomilu (druga) oraz Kotwicy (trzecia pozycja). Nieco śmielej w przyszłość spoglądać może jednak spadkowicz z Olsztyna, dysponujący nie tylko korzystnym bilansem bezpośrednim nad ekipą z Kołobrzegu, a także co może i bardziej istotne – obiektywnie łatwiejszym terminarzem.
Pozostałe pozycje gwarantujące grę w barażach o awans okupują dziś kolejno: Znicz Pruszków (49 punktów), Wisła Puławy (47 punktów) oraz KKS Kalisz (46 punktów). W walkę o czołową szóstkę uwikłane są również drużyny Motoru Lublin i Olimpii Elbląg (po 44 punkty). Do niedawna Lublinianie stosunkowo pewnie (jak się zdawało) zmierzali w kierunku strefy gwarantującej awans bezpośredni – potknięcia z Wisłą (0:1) i Hutnikiem (1:1) sprowadziły jednak podopiecznych Goncalo Feio na ziemię. Wspomniana ekipa rodem z Nowej Huty sprawnie wygramoliła się wiosną z dolnych rejonów tabeli, lokując się dziś na dziesiątej pozycji. O utrzymanie wciąż drżą z kolei w Stężycy i Polkowicach – Radunia dysponuje obecnie trzema, a Górnik dwoma punktami zaliczki nad strefą spadkową. Tabelę rozgrywek zamykają kolejno: Śląsk II Wrocław, Garbarnia Kraków, Zagłębie II Lubin i Siarka Tarnobrzeg. Choć nad wszystkimi wyżej wymienionymi drużynami wisi ponure widmo rychłej degradacji, wieńczący zestawienie Tarnobrzeżanie wciąż tracą do bezpiecznej pozycji zaledwie cztery oczka, co zwiastuje z kolei fascynującą walkę o utrzymanie ligowego bytu.
Autor: Mateusz Kurpiewski