Christian Pulisic w ostatnich latach dał się poznać jako skrzydłowy z olbrzymim potencjałem i niemałymi umiejętnościami. Poprzednie sezony pozwoliły mu rozwinąć skrzydła i na dobre zagościć w wyjściowym składzie Borussii Dortmund. Amerykanin dobrymi występami zwrócił na siebie uwagę klubów z europejskiej czołówki. Zainteresowanie może niebawem przejść w konkretne kroki transferowe, gdyż skrzydłowy odgrywa coraz mniejszą rolę w drużynie BVB.

Łakomy kąsek na rynku transferowym

Christian Pulisic w poprzednich sezonach dał się poznać ze znakomitej strony. Świetna dyspozycja skrzydłowego, w połączeniu z młodym wiekiem, sprawiła, że gracz budził olbrzymie zainteresowanie na rynku transferowym. Wśród klubów monitorujących sytuację zawodnika wymieniało się: Chelsea, Manchester United, Liverpool, czy nawet sam Real Madryt. Najrealniejszym kierunkiem wydawało się miasto Beatelsów. Obecnie szkoleniowcem The Reds jest Jurgen Klopp, który z chęcią sięga po graczy z Bundesligi. Pulisic postanowił ostatecznie w Dortmundzie pozostać, a do Liverpoolu trafił Xherdan Shaqiri.

Obecnie w Borussii Amerykanin nie odgrywa aż tak ważnej roli jak w poprzednich sezonach. W bieżących rozgrywkach skrzydłowy wystąpił w siedmiu meczach ligowych, zdobywając 1 bramkę oraz notując 2 asysty. Czterokrotnie jednak pełnił rolę rezerwowego, a w ostatnim Der Klassiker nie zagrał. Nowy szkoleniowiec PszczółekLucien Favre, woli w ostatnim czasie stawiać na innych młodych skrzydłowych: Jadona Sancho oraz Jacoba Bruun Larsena.

Zobacz także: Młodzi Anglicy podbijają Bundesligę!

Pulisic: “Nie ma powodu, dla którego miałbym tam kiedyś nie zagrać”

Amerykański skrzydłowy Borussii udzielił niedawno wywiadu dla angielskiego Mirror. Pulisic był pytany między innymi o jego ewentualny kierunek transferowy w przyszłości. Nie wykluczył on ewentualego przejścia na Wyspy Brytyjskie, co może zdecydowanie podgrzać zimowe plotki. “Anglia, Premier League, to liga, która dla wielu jest dziecięcym marzeniem, więc nie widzę powodu, dla którego miałbym tam pewnego dnia nie zagrać” – powiedział młody gracz. Pulisic aktualnie skupia się jednak na grze w Borussii. “Jak widać, jesteśmy obecnie w znakomitej formie. Cieszę się z tego powodu”.
Amerykanin podkreśla jednak, iż temat przyszłości nie jest mu obojętny: “Czytając te wszystkie artykuły o plotkach transferowych ze mną w roli głównej staram się nimi nie przejmować. Gdy przyjdzie odpowiedni czas, będę się tym zajmował”.

Młody gracz wypowiada się w dyplomatycznym tonie, jakże charakterystycznym dla współczesnych piłkarzy. Duża konkurencja na skrzydłach Borussii Dortmund oraz niegasnące zainteresowanie bogatych kubów będą z pewnością tworzyć kolejne plotki. Nieco enigmatyczne wypowiedzi Pulisicia zdecydowanie ich nie ugaszą. Z konkretami będziemy musieli poczekać do zimowego okna transferowego, ale jeśli młody zawodnik nie zacznie grać w podstawowym składzie, możemy być pewni, że zacznie poważnie myśleć o zmianie klubu.

Top 5 sytuacji oddających ducha Ekstraklasy

UDOSTĘPNIJ
Avatar
"Redaktor naczelny" strony polskiego fanclubu Schalke - Schalke04.pl Poza tym fan ganiania za okrągłym balonem w wersji angielskiej, niemieckiej i polskiej :)