W niedzielę Duma Katalonii rozegra ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie. Na wyjeździe zagra z zespołem walczącym o utrzymanie.

 W normalnych okolicznościach faworytem tego meczu byłaby Barcelona. Dla Dumy Katalonii jest to jednak mecz o przysłowiową pietruszkę, a w ostatnich spotkaniach było widać już rozluźnienie w szeregach drużyny prowadzonej przez Xaviego Hernandeza. Dla gospodarzy jest to natomiast mecz “o życie”, czyli pozostanie w szeregach La Liga. 

W pierwszym spotkaniu tego sezonu FC Barcelona wygrała z Celtą na Camp Nou skromnie 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Pedri. Celta ostatnie zwycięstwo nad Barceloną odniosła całkiem niedawno bowiem w maju 2021 roku, kiedy wygrała w stolicy Katalonii 2:1.

Krzysztof Czerwik

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.