Wtorek przyniósł ponad 20 spotkań w drugiej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Na brytyjskich boiskach zobaczyliśmy kilku „biało-czerwonych”, a także zespoły z Premier League.

W dwóch spotkaniach obejrzeliśmy pary reprezentantów Polski. Jakub Moder i Michał Karbownik rozegrali 90 minut dla Brighton Hove&Albion, i udało im się zapewnić swojej drużynie triumf 2-0 nad Cardiff City. Wychowanek Lecha znacząco się do tego przyczynił, otwierając wynik meczu w 10. minucie. Dwóch naszych rodaków mogliśmy oglądać również w innym pojedynku. Sheffield United pokonało w nim Derby County 2-1. Kacper Łopata zagrał bardzo udany mecz w barwach zwycięzców, Kamil Jóźwiak natomiast spędził na boisku 63 minuty, po czym został zastąpiony Lee Buchananem. Awans zaliczył także Mateusz Klich, którego Leeds pokonało 3-0 Crewe Alexandra. Polak wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 61. minucie.

Kilka klubów Premier League rozegrało dziś swoje mecze w Carabao Cup. Watford wygrał z Crystal Palace 1-0 po golu zdobytym przez Ashleya Fletchera chwilę przed końcem meczu. Wolverhampton dało popis w meczu z Nottingham Forest, triumfując 4-0. Wysokie wyniki dały awans również Aston Villi oraz Norwich City. Obie ekipy pokonały odpowiednio Barrow i Bournemouth 6-0. Everton rozegrał bardzo wyrównane starcie z Huddersfield Town. Skrzydłowi „The Toffies” rozegrali świetny mecz i dali swojej drużynie awans po wyniku 2-1. Brentford natomiast słabo rozpoczęło spotkanie tracąc szybko bramkę, jednak w drugiej połowie się rozpędziło i pokonało Forest Green Rovers 3-1.

Losowanie trzeciej rundy Pucharu Ligi Angielskiej zaplanowano na środowy wieczór – po zakończeniu ostatnich trzech starć 1/32 finału. Będą to mecze między Newcastle United a Burnley, Newport County i Southmaptonem oraz Arsenalem i West Bromem. Wylosowane po pojedynkach pary zmierzą się ze sobą 20. września.