Policja z Wodzisławia Śląskiego poszukuje byłego młodzieżowego reprezentanta Polski – Krzysztofa Króla. Mężczyzna ma problem z prawem i wpadł w poważne kłopoty.

Komenda Powiatowi Policji w Wodzisławiu Śląskim poinformowała, że były piłkarz naruszył art. 190 par. 1 Kodeksu Karnego, czyli formułowanie gróźb pod adresem osób trzecich.

“Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – informuje Kodeks Karny.

Mężczyzna ostatni raz widziany był w Wodzisławiu Śląskim. Policja prosi o wszystkie informacje, które mogą przyczynić się do jego zatrzymania.

Niegdyś Krzysztof Król był uważany za ogromny talent polskiej piłki. Występował w młodzieżowych kadrach Reprezentacji Polski. W 2007 roku dostał się nawet do Realu Madryt i zaliczył kilka występów w młodzieżowych drużynach “Los Blancos”. Poza tym bronił barw takich klubów jak Amica Wronki, Jagiellonia Białysok, Chicago Fire, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Piast Gliwice czy Montreal Impatct. Jego ostatnim klubem w karierze było Chicago Eagles. Od 2017 roku pozostaje bez klubu.

Źródło: wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

 

UDOSTĘPNIJ