Okienko transferowe zbliża się do końca, a Cristiano Ronaldo wciąż pozostaje zawodnikiem Manchesteru United, mimo usilnych prób zmiany otoczenia. Ostatnią szansą Portugalczyka na odejście może okazać się… Borussia Dortmund.

Ronaldo – tak samo jak w zeszłym roku – przy końcu okienka nadal stara się zmienić otoczenie. Z tygodnia na tydzień jego możliwości się zawężają – niedawno wykluczono ruchy chociażby do Chelsea czy Bayernu, a ostatnio niemożliwe okazały się przenosiny do Atletico Madryt i Sportingu. Na 13 dni przed końcem okienka jedyną szansą dla Cristiano, który desperacko chce odejść i grać w Lidze Mistrzów, wydaje się być Borussia Dortmund.

Według angielskiego CBS Sport, którego informacje potwierdza BILD, CR7 bardzo chce dołączyć do BVB. Jego agent, Jorge Mendes, zaoferował usługi swojego klienta klubowi z Dortmundu. Liczy zapewne na to, że tak jak w poprzednim okienku, uda mu się w ostatniej chwili dopiąć transfer, którego Ronaldo tak bardzo pożąda.

Borussia zdaje się być ostatnią szansą dla Cristiano, żeby zmienić otoczenie i zagrać w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Dokonanie transfery nie będzie jednak sprawą łatwą. Według dziennikarza CBS, Bena Jacobsa, wewnątrz klubu są prowadzone dyskusje na temat tego, czy warto spróbować dokonać tego ruchu. BID uważa jednak inaczej i twierdzi, że BVB zupełnie odrzuca możliwość ściągnięcia do siebie portugalskiej gwiazdy. Pensja Ronaldo zaburzyłaby system płacowy w zespole, co zniechęca włodaardzy z Dortmundu. Dodatkowo nie chcą oni podpisywać kontraktu ze snajperem, który byłby ważniejszy od Youssoufy Moukoko. Klub cały czas pracuje nad nową umową 17-latka, a transfer Anthony’ego Modeste już zmartwił do pewnego stopnia młodego napastnika.

Wydaje się, że na ten moment transfer Ronaldo do BVB jest mało prawdopodobny, jednak tych doniesień nie wolno zignorować, tym bardziej biorąc pod uwagę ruch wykonany przez Portugalczyk i jego agenta rok temu. Cristiano bardzo chce opuścić Manchester, a czasu z każdym dniem jest coraz mniej, więc ciężko przewidzieć, co dokładnie się wydarzy.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"