W szwajcarskim Davos oglądaliśmy dziś sprint kobiet i mężczyzn. Najlepiej na trasie radzili sobie Włoch Federico Pellegrino i Amerykanka Rossie Brennan, którzy uplasowali się na pierwszych miejscach. Polacy również na punktowanych pozycjach!

Zmagania kobiet

Dziś w najlepszej formie wydawała się być reprezentantka gospodarzy – Nadine Faehndrich – która przeszła przez wszystkie etapy jak burza. Nie poszło jej jednak w finale, w którym wyprzedziły ją trzy rywalki. Najlepiej w ostatnim biegu poradziła sobie Rosie Brennan. Wyprzedziła Słowenkę Anemariję Lampić o 0,28s, a trzecią Rosjankę Natalię Neprayevą o 0,49s, która na podium znalazła się po znakomitych ostatnich metrach wyścigu.

Polki zaprezentowały się przyzwoicie. Po raz pierwszy w tym sezonie i w karierze na pozycji punktowej znalazła się Weronika Kaleta, która zajęła 26. lokatę. Na 15. miejscu została sklasyfikowana Monika Skinder, której niewiele brakło do awansu do biegu półfinałówego. Izabela Marcisz nie przebrnęła kwalifikacji i uplasowała się na 42. pozycji.

Pellegrino z kolejnym zwycięstwem

Dla 30-letniego Włocha to 15. zwycięstwo w historii jego startów. Nad drugim Alexandrem Bolshunovem miał 2,13s przewagi. Trzecią lokatę zajął Andrew Young ze stratą 3,63s do reprezentanta Italii, który na trasie w Davos czuł się dziś, jak ryba w wodzie.

Z Polaków najlepiej pokazał się Maciej Staręga, który po przejściu kwalifikacji zajął 28. pozycję. Dalej nie udało się dostać braciom – Dominikowi i Kamilowi Buremu – którzy, jak to bracia, trzymają się razem i uplasowali się odpowiednio na 45. i 46. miejscu. Odległą lokatę zajął Dawid Damian, który był 71.

Autor: Dawid Lampa