Zapraszamy na kolejną serię zmagań w ramach 1/8 Mistrzostw Świata. Dzisiejszy wieczór szykuje dla nas pojedynek bardzo egzotyczny, bo Brazylia gra z Koreą Południową. Zapraszamy na zapowiedź. 

Przed nami ósme spotkanie obu ekip, jednak pierwsze w historii o stawkę. Dotychczas sześć razy lepsza okazywała się Brazylia, ostatnio wygrywając w czerwcu aż 5:1. Dodatkowo, Korea nigdy nie pokonała rywala z Ameryki Południowej na mundialu. Prognozy jasno wskazują faworyta, ale w rywalizacjach o tak dużą stawkę wyniku nie można być pewnym przed meczem. 

Gospodarze tej rywalizacji to uznana marka w temacie mundialu. Brazylia wyszła ze swojej grupy z pierwszego miejsca, odnosząc dwa zwycięstwa i porażkę. Większej historii ta rywalizacja nie ma, więc koncentracja wśród piłkarzy musi skupiać się na fazie pucharowej. Tym bardziej, gdy popatrzy się na statystyki zespołu z ostatnich batalii. Brazylia przegrała cztery z ich ostatnich dziesięciu meczów na mundialu, gdzie poprzednia taka seria rozkładała się aż na 36 spotkań. Dodatkowo, Brazylia nie zdobyła gola w pierwszej połowie w żadnym z ostatnich pięciu meczów mistrzostw świata, co jest ich najdłuższą serią meczów bez gola w pierwszej połowie w rozgrywkach, a także kolejną serią pięciu meczów w edycji z 1994 roku. Co ciekawe, Rodrygo wyciągnął trzy żółte kartki przeciwników na Mistrzostwach Świata 2022, w tym dwie po raz ostatni przeciwko Kamerunowi. To najwięcej ze wszystkich graczy, którzy pozostają w rozgrywkach, mimo że do tej pory rozegrali tylko 114 z 270 dostępnych minut.

Goście to jedno z pozytywnych zaskoczeń fazy grupowej. Mając w grupie Ghanę i Urugwaj, zdołali wyjść z drugiego miejsca. Będzie to pierwszy mecz Korei Południowej w fazie pucharowej mistrzostw świata od 2010 roku, kiedy to przegrali z Urugwajem w 1/8 finału (1:2). Wygrali tylko jeden z pięciu meczów poza fazą grupową w rozgrywkach, wygrywając z Włochami w 1/8 finału w 2002 roku. 11 z 12 ostatnich goli Korei Południowej na mundialu padło w drugiej połowie meczów, z czego cztery z ostatnich siedmiu padły w 90. minucie lub później. Ich jedynym golem w pierwszej połowie w tym biegu było wyrównujące trafienie Kim Young-Gwona przeciwko Portugalii. Co ciekawe, Son Heung-min zarejestrował swój pierwszy udział przy bramce na Mistrzostwach Świata 2022 w 91. minucie poprzedniego meczu Korei Południowej, pomagając Hwang Hee-Chanowi w zdobyciu bramki, która zapewniła im awans z grupy. Nadal szuka swojego pierwszego gola w bieżącym turnieju, a strzelił gola tylko jednym ze swoich ostatnich 13 strzałów na Mistrzostwach Świata (z Niemcami w 2018 roku).

Początek spotkania o godzinie 20:00

 

UDOSTĘPNIJ