Borussia Dortmund ogłosiła drugi transfer zimowego okienka transferowego. Do zespołu z Signal Iduna Park dołączył dziś 16-letni Julian Duranville.

Urodzony 5 maja 2006 roku Julian Duranville jest wychowankiem Anderlechtu, z którego przychodzi do Borussi. Jest to niezwykle utalentowany, prawonożny belgijski prawy skrzydłowy charakteryzujący się imponującym przyśpieszeniem, błyskotliwym dryblingiem i dobry strzałem. W tym sezonie w Anderlechcie zagrał 14 meczów w różnych rozgrywkach, zdobywając w nich dwa gole. Młody zawodnik ma również na koncie 12 spotkań w kadrze Belgii U-16 i dwa występy w zespole do lat 19.

Według informacji L’Equipe Anderlecht za transfer Juliana Duranville otrzymał od Borussi Dortmund 8,5 miliona euro, a wartość transferu po spełnieniu odpowiednich warunków może wzrosnąć do 11 milionów. Sam 16-latek podpisał z klubem umowę na 4,5 roku w formie 2,5+2 i nie będzie trenował z drużynami juniorskimi, ale od razu dołączy do pierwszego zespołu, aby wspomóc zmagającą się z problemami na początku 2023 ofensywę BVB.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Julien i jego rodzina obdarzyli nas dużym zaufaniem i że od teraz nosi on nasze barwy. Julien jest szybkim, silnym technicznie i kreatywnym skrzydłowym, w którym widzimy ogromny potencjał – komentował dyrektor sportowy BVB Sebastian Kehl – Chcielibyśmy współpracować w nadchodzących latach, aby wykorzystać ten potencjał i przyspieszyć jego rozwój – tak jak robiliśmy już kilka razy w przeszłości z młodymi talentami. Naszym głównym celem jest teraz jak najszybsza integracja Juliena z naszym profesjonalnym składem i nowym środowiskiem oraz stopniowe doprowadzenie go do Bundesligi – powiedział Kehl.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
W Radiu GOL od 2020, obecnie szef pismaków. Fan sportu, kibic Borussi Dortmund. W razie czego zapraszam do kontaktu.