Walka o Mistrzostwo Niemiec wkracza w decydującą fazę – Borussia Dortmund podejmie dziś na Signal Iduna Park gości z Wolfsburga. Pierwszy gwizdek rozlegnie się punktualnie o godzinie 17:30. 

Trzeba odrabiać starty – Borussia traci dziś do przewodzącej rozgrywkom Bundesligi drużyny Bayernu Monachium 4 punkty (hipotetycznie strata może dziś zostać zniwelowana do jednego oczka). W praktyce jednak, już sam fakt konieczności pogoni za odwiecznym rywalem jest wystarczającym powodem do przysłowiowego “plucia sobie w brodę”. Wszak Borussia na ostatniej prostej rozgrywek zdaje się… podawać Monachijczykom rękę. Pomijając już samą porażkę w meczu bezpośrednim (2:4), BVB boleśnie potykało się również na pozornie błahych rywalach (1:1 z Bochum, 3:3 z VFB Stuttgart), tym samym “windując” na pozycję lidera ekipę Bayernu, będącą w obiektywnie przeciętnej dyspozycji.  

Wiatr w żagle łapie z kolei drużyna z Wolfsburga. Podopieczni Niko Kovaca nie zaznali na przestrzeni minionego miesiąca goryczy porażki – po bezbramkowym remisie w starciu z Bayerem Leverkusen, “Die Wolfe” dwukrotnie dopisali do ligowego dorobku komplet punktów – wpierw na wyjeździe w Bochum (5:1), a następnie odprawiając z kwitkiem ekipę Mainz (3:0). Tym samym Wolfsburg stanie dziś przed szansą awansu na szóstą pozycję w tabeli, premiowaną grą w kwalifikacjach do Ligi Konferencji UEFA. 

W drużynie Borussii nie wystąpią dziś kontuzjowani Mateu Morey Bauza, Julien Duranville oraz Thomas Meunier. Pod znakiem zapytania stoi też m.in. występ Raphaela Guerreiro i Nico Schlotterbecka. Niko Kovac nie skorzysta z kolei z usług Maxence Lacroix, Lukasa Nmechy, Kevina Paredesa i Paulo Otavio. Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą w 14. kolejce rozgrywek – wówczas to Wolfsburg dopisał do ligowego dorobku komplet punktów, tym samym przełamując długą dominację BVB w starciach bezpośrednich. 

 

Autor: Mateusz Kurpiewski

UDOSTĘPNIJ
Mateusz Kurpiewski
Fan sportu, a przede wszystkim jego otoczki - najciekawsze dzieje się poza boiskiem.