Długo zapowiadana “rewolucja” została ujawniona! Krzysztof Stanowski w programie “Stan Futbolu”, goszcząc w studiu Mateusza Borka, Michała Pola i Tomasza Smokowskiego, ogłosił powstanie kanału na portalu YouTube o wymownej nazwie “Kanał Sportowy”. Cała czwórka jest jego założycielami.

Po części telewizyjnej programu, w internetowej dogrywce, pojawili się “mejweni”, którzy przejęli prowadzenie. Pol, Borek i Smokowski, razem z gospodarzem Stanowskim, obwieścili, że już końcem lutego wystartuje ich autorski kanał youtubowy. Każdy z panów ma być “prezesem”, a ich oferta ma obejmować około 20 formatów, m.in. magazyn ligowy, rozmowy ze sportowcami, nie tylko ze świata piłki nożnej, a także program publicystyczny o boksie. Założyciele uważają, że ich inicjatywa ma wszelkie przesłanki do tego, by być konkurencyjną na rynku, a w dodatku jest czymś, o czym już od dawna marzyli.

Nie lubimy się nudzić, nie lubimy mieć za dużo wolnego czasu, Tomka ciągnęło do amerykańskiego kina, ja chciałem robić coś poza komentowaniem… Trzeba znajdować sobie nowe cele w życiu. Coś, przy czym znów pojawi się błysk w oku– powiedział Mateusz Borek.

Wymyśliliśmy sobie, że założymy kanał internetowy produkujący wiele form i treści. Chcemy zrobić płytę jazzową z czwórką solistów, a w jej ramach jest kilkanaście piosenek. Każdy będzie miał swoje solówki i będzie grać to, co chce – mówi Tomasz Smokowski i dodaje – “Zawsze chciałem mieć większy wpływ na to, co tworzę. Już kilka lat temu stwierdziłem, że będę nieszczęśliwy, jak nie spróbuję. Dlatego to robimy.”

Z wypowiedzi “prezesów” można wywnioskować, że u podstaw tego projektu leży duża potrzeba zrobienia czegoś na własny rachunek i poczucie nieskrępowanej wolności. Michał Pol zaznaczył, że każdy z wyżej wymienionej czwórki wniesie do kanału coś swojego.

“Element dobrego patostreamingu z mojej strony będzie. Wyzerowałbym z tej okazji szampan Piccolo, ale go nie wziąłem.”

“Kanał Sportowy” rusza w drugiej połowie lutego. W tej chwili na YouTubie ma już ponad 9 tysięcy subskrypcji.

Darek Piechota

ZOBACZ TAKŻE: Mo Farah zapowiedział powrót na bieżnię!

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.