Ostersund – tak brzmi nazwa miasta, w którym miały miejsce ostatnie zawody Pucharu Świata w biathlonie w sezonie 2020/21. Kto w nich zwyciężył, a także kto stał się posiadaczem Kryształowej Kuli? Odpowiedzi w tekście.

PŚ kobiet

W niedzielnych zawodach z najlepszej strony zaprezentowała się Inrid Landmark Tandrevold. Norweżka najlepiej poradziła sobie z trudnymi warunkami panującymi w szwedzkim mieście. Druga była Dzinara Alimbekawa, a trzecia Franzziska Preuss. Porywisty wiatr sprawiał, że na strzelnicy oglądaliśmy wiele niecelnych strzałów. Ucierpiała między innymi liderka PŚ, Tiril Eckhoff, która zajęła dopiero 7. lokatę. Jeszcze większe kłopoty miała Julia Simon, która przy tarczy pomyliła się aż piętnastokrotnie. Taka dyspozycja sprawiła, że Francuzka straciła przewagę w klasyfikacji Małej Kryształowej Kuli przyznawanej za biegi masowe, a ostateczny triumf udało się wywalczyć dzisiejszej zwyciężczyni, Inrid Landmark Tandrevold. Kryształową Kulę zdobyła wcześniej wspomniana Eckhoff.

Klasyfikacja Pucharu Świata

1. Tiril Eckhoff

2. Marte Olsbu Roeiseland

3. Franziska Preuss

33. Monika Hojnisz -Staręga

65. Kamila Żuk

82. Anna Mąka

89. Kinga Zbylut

PŚ mężczyzn

Wśród mężczyzn z triumfu podczas finałowego konkursu sezonu może cieszyć się Simon Desthieux. Bieg panów, nie był wprawdzie tak pełen zwrotów jak ten płci przeciwnej, ale na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Niemal do samego końca nie byliśmy pewni, kto linię mety przekroczy jako pierwszy. Koniec końców drugie miejsce przypadło Eduardowi Łatypowowi, a trzecie Johannesowi Thingnesowi Boe, który drugi raz z rzędu zdobył Kryształową Kulę.

Klasyfikacja Pucharu Świata

1. Johannes Thingnes Boe

2. Sturla Holm Laegreid

3. Fillon Maillet

96. Grzegorz Guzik

100. Andrzej Nędza-Kubaniec

Autor: Patryk Stysiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.