Puchar Świata w Pokljuce 2014
Puchar Świata w Pokljuce 2014 / źródło: commons.wikimedia.org (MORS) / fot. Borut Podgoršek

Norweg Sturla Holm Lægreid zdobył złoty medal biathlonowych mistrzostw świata, które od 10 lutego rozgrywane są w słoweńskiej Pokljuce. 23-latek triumfował w biegu indywidualnym mężczyzn na 20 kilometrów. Drugie miejsce wywalczył Niemiec Arnd Peiffer, a trzecie rodak i rówieśnik zwycięzcy – Johannes Dale. Najlepszy z Polaków – Andrzej Nędza-Kubiniec zajął odległą, 58. lokatę.

Kolejny dzień 52. Mistrzostw Świata w Biathlonie, które rozgrywane są w słoweńskiej Pokljuce, upłynął pod znakiem biegu indywidualnego mężczyzn na 20 kilometrów. Triumfatorem okazała się prawdziwa rewelacja sezonu – Sturla Holm Lægreid. 23-latek był jednym z kilku bezbłędnych zawodników w całej stawce. Dla Norwega to pierwszy indywidualny medal mistrzostw świata.

Drugie miejsce ze stratą nieco ponad 15 sekund zajął Niemiec Arnd Peiffer. 33-latek także nie pomylił się na strzelnicy ani razu. Podium uzupełnił rodak i rówieśnik zwycięzcy – Johannes Dale, który stracił do triumfatora nieco ponad 40 sekund i zanotował jedno pudło – podczas drugiego strzelania.

W czołowej „10” uplasowali się także: Francuz Quentin Fillon Maillet (+1:12.9), kolejny z Norwegów Johannes Thingnes Boe (+1:13.5), reprezentant RBU Said Karimulla Khalili (+1:45.3), Austriak Simon Eder (+1:59.7), Niemiec Benedikt Doll (+2:06.9), Ukrainiec Artem Pryma (+2:31.2) oraz kolejny z Niemców Roman Rees (+2:31.6).

Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Andrzej Nędza-Kubiniec, który zajął odległe, 58. miejsce. 29-latek spudłował dwukrotnie i stracił do zwycięzcy niespełna sześć minut (+5:52.7).

Pozostałych dwóch Polaków, którzy stanęli na starcie biegu indywidualnego na 20 kilometrów mężczyzn, także uplasowało się w dolnej połowie stawki. Grzegorz Guzik był 72. (+7:28.2), a Marcin Szwajnos 88. (+10:11.8).

Poz. Nazwisko Reprezentacja Czas Strata Pudła
1. Sturla Holm Lægreid Norwegia 49:27.6 (0)
2. Arnd Peiffer Niemcy 49:44.5 +16.9 (0)
3. Johannes Dale Norwegia 50:08.5 +40.9 (1)
4. Quentin Fillon Maillet Francja 50:40.5 +1:12.9 (2)
5. Johannes Thingnes Boe Norwegia 50:41.1 +1:13.5 (2)
6. Said Karimulla Khalili RBU 51:12.9 +1:45.3 (0)
7. Simon Eder Austria 51:27.3 +1:59.7 (1)
8. Benedikt Doll Niemcy 51:34.5 +2:06.9 (2)
9. Artem Pryma Ukraina 51:58.8 +2:31.2 (1)
10. Roman Rees Niemcy 51:59.2 +2:31.6 (1)
58. Andrzej Nędza-Kubiniec Polska 55:20.3 +5:52.7 (2)
72. Grzegorz Guzik Polska 56:55.8 +7:28.2 (5)
88. Marcin Szwajnos Polska 59:39.4 +10:11.8 (6)

Już jutro czeka nas rywalizacja w pojedynczej sztafecie mieszanej. Początek zmagań o godzinie 15:15. Relacja na żywo w Kanale 1. Radia GOL. Bieg skomentuje dla Państwa Mateusz Kirpsza.