Biathlonowy sezon dobiega końca. Ostatnie drużynowe występy miały miejsce dzisiaj w Novym Meście. Na czele Norwegowie i Szwedzi.

Na kilka minut przed godziną 11:00 zawodnicy wystartowali w sztafecie mieszanej 4×6 kilometrów. Już od początku na pewne prowadzenie wysunęła się Norwegia za sprawą jej reprezentantek. Nie zawiedli również panowie, którzy przyklepali pewnie odniesione zwycięstwo. Na podium znalazło się miejsce także dla reprezentacji Włoch i Szwecji.

W zawodach wzięli udział również polscy biathloniści. Z dobrej strony zaprezentowała się Monika Hojnisz-Staręga, ale słabszy występ Kamili Żuk przekreślił szansę na dobry rezultat. Nie pomógł również Grzegorz Guzik, którego nieskuteczność na strzelnicy sprawiła, że zostaliśmy zdublowani, ostatecznie kończąc na 19. lokacie.

W godzinach popołudniowych sportowcy stanęli do walki w małej sztafecie mieszanej. W niej z najlepszej strony zaprezentowali się zawodnicy ze Szwecji. Tuż za nimi uplasowali się Norwegowie i Amerykanie, których tak wysoka pozycja jest nie lada niespodzianką.

22. miejsce zajęli Polacy, którzy tym samym zakończyli sezon. Nie pojawią się bowiem w przyszłotygodniowym finale w Ostersund.

Autor: Patryk Stysiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.