Anais Chevalier-Bouchet
Anais Chevalier-Bouchet | źródło: commons.wikimedia.org | fot. Wik Junkie

Austriaczka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. 27-latka wygrała bieg indywidualny. Najlepsza z Polek – Monika Hojnisz-Staręga uplasowała się na 21. miejscu. Druga nasza rodaczka – Anna Mąka zajęła 26. lokatę i tym samym osiągnęła nowy rekord życiowy.

O 14:15 rozpoczął się bieg biathlonowy w Anterselvie, w którym udział wzięły 93 zawodniczki, z czego 4 z nich to Polki.

Najlepszy wynik osiągnęła Lisa Theresa Hauser (42:29.3). Od samego początku biegła w bardzo dobrym, regularnym tempie. Ostatnio widać, że Austriaczka jest w świetnej formie, co udowodniła w dzisiejszym starcie. Na strzelnicy pomyliła się tylko raz.

Drugie miejsce zajęła Ukrainka Juliia Dzhima (43:13.0). Okazała się zawodniczką, która jako jedyna nie spudłowała ani razu, jednak straciła do Hauser 43,7 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowała się Francuzka Anais Chevalier-Bouchet (43:33.3), która odnotowała jeden niecelny strzał, a jej czas był gorszy o minutę i cztery sekundy od zwyciężczyni.

Polscy kibice mogą być równie zadowoleni. Monika Hojnisz-Staręga (45:31.1) niestety pudłowała aż trzykrotnie, ale 21. miejsce, które zajęła i tak było na niezłym poziomie. Swoje pierwsze punkty w życiu zdobyła 29-letnia Anna Mąka (45:46.0)! Spudłowała zaledwie raz i zajęła 26. miejsce. Wyniki pozostałych dwóch Polek były dużo słabsze. Joanna Jakieła (50:11.1) znalazła się na 73. pozycji, a Karolina Pitoń (55:49.0) na 92. miejscu.

Skrócone wyniki biegu ze startu kobiet:

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Pudła
1. Lisa Theresa Hauser Austria 42:29.3 (1)
2. Juliia Dzhima Ukraina 43:13.0 +43.7 (0)
3. Anais Chevalier-Bouchet Francja 43:33.3 +1:04.0 (1)
4. Dorothea Wierer Włochy 43:44.4 +1:15.1 (2)
5. Janina Hettich Niemcy 43:53.2 +1:23.9 (1)
21. Monika Hojnisz-Staręga Polska 45:31.1 +3:01.8 (3)
26. Anna Mąka Polska 45:46.0 +3:16.7 (1)
73. Joanna Jakieła Polska 50:11.1 +7:41.8 (6)
92. Karolina Pitoń Polska 55:49.0 +13:19.7 (9)

A już jutro o godzinie 13:15 rozpocznie się bieg indywidualny mężczyzn na 20 km!