Norweżka jest w tym sezonie biathlonowego Pucharu Świata niedościgniona. Na trasie w Ostersund po raz kolejny to udowodniła. Nawet mimo jednego pudła potrafiła z 2,5-sekundową przewagą wpaść na metę przed Włoszką Dorotheą Wierer.

Eckhoff wygrywa sprint w Pucharze Świata po raz szósty z rzędu. Po drugim strzelaniu miała ponad pięciosekundową stratę do liderującej Wierer. Jak wiemy, Tiril znakomicie radzi sobie na trasie i dziś znów to udowodniła. Koniec końców udało jej się wyprzedzić Włoszkę i wygrać. Trzecie miejsce na podium zajęła rodaczka Eckhoff – Ingrid Landmark Tandrevold, która straciła do liderki 6,7 sekundy.

Cała pierwsza dziesiątka zawodów prezentuje się następująco:

1. Tiril Eckhoff (Norwegia)

2. Dorothea Wierer (Włochy) +2,5s

3. Ingrid Landmark Tandrevold (Norwegia) +6,7s

4. Anais Chevalier-Bouchet (Francja) +15,4s

5. Lisa Theresa Hauser (Austria) +16,4s

6. Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia) +18,2s

7. Lena Haecki (Szwajcaria) +21,3s

8. Milena Todorowa (Bułgaria) +22,3s

9. Ida Lien (Norwegia) +25,6s

10. Paulina Fialkowa (Słowacja) +26s

W najbliższych dniach czekają na nas ostatnie biathlonowe emocje w rywalizacji pań w sezonie 2020/21. W sobotę zapraszamy na bieg pościgowy, a w niedzielę na bieg masowy. W międzyczasie usłyszą u nas Państwo również relacje z biathlonowych Mistrzostw Polski.

Autor: Dawid Lampa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.