Michał Przybylski

W ten weekend na Wyspach Owczych rozgrywana jest trzecia kolejka w ramach tamtejszej Betrideildin 2020. Swoje pierwsze trafienie w tym sezonie dla B36 Tórshavn zanotował Michał Przybylski. W domowym spotkaniu przeciwko Skála ÍF, wygranym przez zespół Polaka aż 6:2, nasz rodak dorzucił także asystę.

Pierwszego trafienia w sezonie Łukaszowi Cieślewiczowi na Wyspach Owczych pozazdrościł inny Polak występujący w tej samej lidze – Michał Przybylski. Przypomnijmy, że nowy piłkarz Víkingur Gøta swoją debiutancką bramkę dla nowego zespołu zdobył w drugiej kolejce obecnego sezonu w spotkaniu przeciwko… Skála ÍF. W tamtym pojedynku także nie zabrakło bramek. Víkingur wygrał 5:2, a Cieślewicz na listę strzelców wpisał się w 82. minucie gry.

Tym razem bohaterem weekendu wśród Polaków w mniej popularnych ligach zagranicznych został Michał Przybylski. Pomocnik B36 Tórshavn rozegrał pełne 90 minut przeciwko drużynie Skála ÍF. W trakcie spotkania Polak miał swoje dwa „momenty chwały”. Pierwszy z nich miał miejsce w 36. minucie gry. Pomocnik zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie, która padła przy wyniku 1:1. Upłynęły dwie minuty, a Przybylski znów błysnął na boisku. Tym razem zanotował asystę, a strzelcem gola na 3:1 został Sebastian Pingel.

W tabeli Betrideildin prowadzi zespół Polaka – B36 Tórshavn, który w trzech kolejkach sezonu 2020 zanotował komplet dziewięciu punktów, przy imponującym bilansie bramkowym 11:2. Wiceliderem jest Víkingur Gøta. Drużyna Łukasza Cieślewicza do tej pory uzbierała siedem punktów. Dwa spotkania wygrała i jedno zremisowała. Może jednak zostać wyprzedzona przez HB Tórshavn, które swój pojedynek przeciwko AB Argir rozegra jeszcze dziś o godzinie 16.