Bez Bartosza Kurka, Bartosza Kwolka i Bartosza Bednorza reprezentacja Polski w piłce siatkowej udała się w środowe południe do Holandii, gdzie rozegra swoje pierwsze mecze Mistrzostw Europy.

Choć na ostatnim zgrupowaniu w Arłamowie i Spale przebywało 16 zawodników biało-czerwonych, to trener Vital Heynen musiał wybrać ostateczną „14”, która zaprezentuje się na zbliżających się Mistrzostwach Europy. Zostaną one rozegrane w dniach 12-29 września 2019 roku w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. Polacy swój pierwszy mecz na turnieju rozegrają w piątek, 13 września, a naszym rywalem będzie reprezentacja Estonii. Prócz nich w fazie grupowej zmierzymy się z Holandią (15 września), Czechami (16 września), Czarnogórą (17 września) i Ukrainą (19 września). By awansować dalej, będziemy musieli zająć miejsce w czołowej czwórce, z czym problemów być nie powinno.

Na mistrzostwach Starego Kontynentu zabraknie MVP ubiegłorocznych Mistrzostw Świata – Bartosza Kurka, który po kwietniowej operacji kręgosłupa nie zdążył wrócić jeszcze do pełni formy. Prócz niego do Holandii nie uda się również Bartosz Kwolek i Bartosz Bednorz.

Skład reprezentacji Polski na siatkarskie mistrzostwa Europy:
  • Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda.
  • Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
  • Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
  • Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Dawid Zębik

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.