Bartosz Kurek ze względu na fatalną sytuację finansową Stoczni Szczecin postanowił rozwiązać z nią kontrakt. Zawodnik ma już nowy klub. Siatkarz będzie bronić barw ONICO Warszawa – poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Kurek postanowił w tym roku wrócić do Polski. Wybór padł na Stocznię Szczecin – klub posiadający wielkie aspiracje, mający stać się potęgą. W tym celu sprowadzono do drużyny kilku znakomitych zawodników. Marzenia jednak szybko legły w gruzach przez gigantyczne kłopoty finansowe. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata jako pierwszy zdecydował się rozwiązać ze Stocznią kontrakt. Klub wypłacił Kurkowi tylko jedną wypłatę, poprzez co siatkarz skorzystał z zapisu w kontrakcie, który pozwalał mu rozwiązać umowę z winy pracodawcy. Jego tropem poszli również inni zawodnicy, którzy postanowili postąpić w ten sam sposób, a klub ze Szczecina znalazł się nad przepaścią.

Kurek miał wiele ofert na stole – między innymi z ONICO Warszawa czy Asseco Resovii. Zainteresowanych siatkarzem było też kilka klubów zagranicznych. Zawodnik nie chciał jednak ponownie opuszczać Polski i ostatecznie wybór padł na stołeczny klub. Z nowym pracodawcą związał się do końca sezonu 2018/19.

“Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele” – powiedział prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek.
Bartosz Kurek to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej siatkówki. W swojej karierze bronił barw takich klubów jak Skra Bełchatów, Dynamo Moskwa, Lube Banca Macerata, Ziraat Bankasi. W reprezentacji Polski rozegrał ponad 250 spotkań. W tym roku poprowadził “Biało-Czerwonych” do Mistrzostwa Świata we Włoszech i Bułgarii. Z kadrą zdobył również złoto Mistrzostw Europy i Ligi Światowej.
Źródło: ONICO Warszawa

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ