Za nami 22. seria gier w hiszpańskiej elicie. FC Barcelona i Real Madryt zgodnie wygrały po 2:0. A jak sytuacja w dalszej części tabeli? Zapraszam na podsumowanie.

Walka o mistrzostwo

Utrzymuje się ośmiopunktowa przewaga FC Barcelony nad Realem Madryt. W sobotę „Królewscy” wygrali w Pampelunie z Osasuną. Podopieczni Carlo Ancelottiego walczyli z gospodarzami do momentu, aż w 74. minucie Fede Valverde napoczął Osasunę. Na 2:0 trafił Marco Asensio po asyście debiutanta – Álvaro Rodrígueza. Za to „Duma Katalonii” za sprawą Sergiego Roberto i Roberta Lewandowskiego w końcówce pierwszej połowy załatwiła trzy punkty w starciu z Cádizem. Polak zdobył pierwszą bramkę na Camp Nou od października.

Liga Mistrzów

Za plecami Barcy i Realu punkty stracił Real Sociedad. Txuri-Urdin prowadzili z Celtą już od 5. minuty, ale nie potrafili podwyższyć wyniku, a w doliczonym czasie za sprawą Robina Le Normanda stracili bramkę samobójczą i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Ucieszyło to z pewnością Atletico Madryt. Los Colchoneros w hicie 22. kolejki pokonali Athletic Bilbao 1:0, decydującą bramkę zdobył Antoine Griezmann.

Europejskie puchary

W grupie czyhających na potknięcia tej dwójki prowadzi Real Betis. Verdiblancos po wygranej 2:1 nad Realem Valladolid tracą cztery punkty do Atletico i mają dwa oczka przewagi nad Rayo Vallecano. Rewelacja tego sezonu zremisowała z Sewillą. Nie przestaje zachwycać Mallorca, która na własnym stadionie jest ostatnio nie do pokonania. Ekipa z Balearów rozgromiła 4:2 będący w coraz większym dołku Villarreal. Submarino Amarillo od 11. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Manu Triguerosa i  przegrali czwarty mecz z rzędu. Tracą już sześć punktów do piątego Betisu.

Strefa spadkowa

Dzieje się wiele w dolnych rejonach tabeli. W bardzo ważnym poniedziałkowym spotkaniu Getafe pokonało Valencię 1:0 po golu Borjy Mayorala i wydostało się ze strefy spadkowej. Nieudany debiut zaliczył więc Rubén Baraja jako trener „Nietoperzy”. Aktualnie pod kreską oprócz Elche są po tej kolejce Valencia i Cádiz. Na koniec prawdziwa truskawka na torcie tej serii gier, czyli niesamowite spotkanie na Montilivi. Girona pokonała Almerię 6:2. Gospodarze po przerwy prowadzili już 4:0. W tym spotkaniu, aż ośmiu zawodników wpisywało się na listę strzelców.

Komplet wyników 22. kolejki La Liga:

Girona – Almeria 6:2 (4:0) Castellanos (8′), Tsygankov (34′), Riquelme (36′), J. Hernández (43′), I. Martín (77′), Stuani (79′) – Ramazani (66′), Bilal Touré (81′)

Real Sociedad – Celta 1:1 (1:0) Oyarzabal (5′) – Le Normand (O.G.) (90+3′)

Real Betis – Real Valladolid 2:1 (2:1) Juanmi (2′), Canales (Pen.) (45+4′) – Larin (30′)

Mallorca – Villarreal 4:2 (2:1) Kadewere (20′), D. Rodríguez (45′), (56′), Muriqi (63′) – J. L. Morales (43′), Chukwueze (50′)

Osasuna – Real Madryt 0:2 (0:0) Valverde (74′), Asensio (90+2′)

Elche – Espanyol 0:1 (0:0) Darder (90+2′)

Rayo – Sevilla 1:1 (0:1) Lejune (65′) – Suso (29′)

Atletico – Athletic 1:0 (0:0) Griezmann (73′)

FC Barcelona – Cadiz 2:0 (2:0) Roberto (43′), Lewandowski (45+1)

Getafe – Valencia 1:0 (0:0) Mayoral (82′)