Zakończyły się grupowe rozgrywki w europejskich eliminacjach do Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Co za tym idzie, poznaliśmy uczestników baraży o udział w mundialu. Polakom nie udało się zając miejsca premiowanego rozstawieniem.

W barażach o 4 miejsca na mundialu zmierzą się ekipy z drugich miejsc w grupach oraz Czechy i Austria, czyli ekipy premiowane awansem do baraży dzięki triumfom w swoich grupach w Lidze Narodów. Z związku z tym stawkę oprócz wyżej wymienionych reprezentacji oraz „biało-czerwonych” stanowić będą Włochy, Portugalia, Walia, Szwecja, Ukraina, Macedonia Północna, Turcja, Szkocja oraz Rosja.

Tabelę ekip w barażach stworzono ze względu na osiągnięcia drużyn w fazie grupowej. W przypadku, gdy reprezentacja była w grupie z sześcioma rywalami, nie zaliczano punktów zdobytych z najsłabszym rywalem – czyli w przypadku Polaków San Marino. Jeśli dwa kraje miały tyle samo punktów, decydował bilans bramkowy.

Klasyfikacja ekip w barażu:

1. Portugalia – 17 pkt – bramki +11
2. Szkocja – 17 pkt – bramki +7
3. Włochy – 16 pkt – bramki +11
4. Rosja – 16 pkt – bramki +9
5. Szwecja – 15 pkt – bramki +6
6. Walia – 15 pkt – braki +5
7. Turcja – 15 pkt – bramki +2
8. Polska – 14 pkt – bramki +8
9. Macedonia Północna – 12 pkt – bramki +3
10. Ukraina – 12 pkt – bramki +3

Drużyny z miejsc 1-6 są rozstawione i rozegrają mecz półfinałowy u siebie. Austria i Czechy dołączą do reprezentacji nierozstawionych.

Losowanie baraży odbędzie się w piątek, 26 listopada, o 17:00 w Zurychu. Półfinały odbędą się 24 marca 2022, a finały, których gospodarze będą wybrani losowo, 28 marca.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"