Jak co roku w amerykańskim stanie Ohio odbywa się próba generalna przed US Open. W poniedziałek na dobre wystartowała rywalizacja w turnieju odbywającym się w Cincinnati, który zarówno w męskim, jak i kobiecym tourze rangą ustępuje tylko imprezom wielkoszlemowym.

Jak można było się spodziewać, w rozgrywkach pań poniedziałek nie był dniem pogromów faworytek. Swoje mecze wygrały min. Elena Rybakina oraz Petra Kvitova. Nie zabrakło również wyrównanych spotkań, takich jak pojedynek Victorii Azarenki z Kaią Kanepi, z którego górą po trzech setach wyszła Białorusinka oraz starcie Amandy Anisimowej z Darią Kasatkiną zakończone wynikiem 2:1 na korzyść Amerykanki. Formy sprzed roku szuka wciąż Leylah Fernandez – sensacyjna finalistka US Open 2021 w poniedziałek uległa w dwóch setach Jekatierinie Aleksandrowej. Najbardziej jednostronnym meczem był ostatni pojedynek, który tego dnia odbył się na amerykańskich kortach – Sloane Stephens pokonała w nim 6:1,6:0 Alize Cornet. To spotkanie było bardzo ważne z punktu widzenia polskich sympatyków tenisa, bowiem to właśnie z Amerykanką w drugiej rundzie zmierzy się Iga Świątek.

W turnieju panów tego dnia mieliśmy co najmniej parę meczów, na które warto było zwrócić uwagę. Nie można było bowiem przejść obojętnie obok meczu Stana Wawrinki z Andym Murrayem – panowie nie rozczarowali publiki zgromadzonej na korcie oraz przed ekranami i rozegrali trzymający w napięciu trzysetowy pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł Brytyjczyk. Ciekawy mecz rozegrali również Cameron Norrie i Holger Rune – młody Duńczyk uległ w nim półfinaliście tegorocznego Wimbledonu. Najciekawiej zapowiadający się mecz organizatorzy przygotowali na sam koniec – wszyscy miłośnicy tego sportu zacierali ręce na wieść o konfrontacji Denisa Shapovalova z Grigorem Dimitrovem. Niezwykle nierówny w swojej formie Kanadyjczyk tym razem zdołał rozegrać solidny mecz i pokonał Bułgara w dwóch setach.